Локомотив ПловдивФутбол

С гол в края, Локомотив загуби минимално от Левски

Локомотив Пловдив допусна минимална загуба от тима на Левски днес в мач от 15-ия кръг на “А” група. “Черно-белите” не показаха много добра игра и затвърдиха лошата серия при гостуванията си.

В първите десетина минути, отборът на Левски притисна сериозно гостите в наказателното им поле. На два пъти те бяха близо до гол, но не успяха да отбележат.

”Черно-белите” отговориха с добра атака, която всъщност бе и най-сериозната голова опасност до момента. Стефан Велев пусна към Димо Бакалов, той не успя да овладее добре, но със сетни усилия пусна отново към Велев, чийто удар за малко да влезе във вратата на Йоргачевич.

След силните десет минути, двата отбора съсредоточиха играта в центъра на терена и така в следващите минути не създадоха много нови положения за гол. В 41-ата Джереми де Ноойер стреля от границата на наказателното поле, като ударът му бе уловен от Ел Харуби.

Така първото полувреме завърши при резултат 0:0. Втората част започна с шанс за Локомотив да отбележи гол. Балдовалиев бе съборен пред наказателното поле и “черно-белите” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана мекедонецът, който стреля в стената. Айкут Янъков напусна терена на мястото на Йоан Ласиман, който показа повече от неубедителна игра.

В 56-ата, де Ноойер стреля добре, но Харуби отново бе на място и изби. Домакините продължиха да търсят гола в следващите минути и притиснаха отново Локомотив в наказателното си поле.

Десет минути след това, Кирил Котев получи аркада в главата и притисни Христо Колев – Бащата да го замени принудително. На негово място влезе Николай Димитров.

В 77-ата минута Левски успя да отбележи гол и така поведе в резултата. След центриране отдясно, Рачев стреля с глава, Харуби отби, но след това на останалата празна врата, Бедоя вкара за 1:0.

Седем минути преди края, Бащата извади Ванчо Траянов като на негово място влезе Бирсент Карагарен. В добавените три минути, Локомотив получи шанс за изравняване на резултата след като получи правото да изпълни пряк свободен удар, но и той не помогна, за да отбележат “черно-белите” попадение.

С тази загуба Локомотив остава седми с 18 точки, а следващата среща на тима е срещу Монтана на “Лаута” по следващата седмица

Стартовите състави на двата отбора:
Левски: Боян Йоргачевич, Аймен Белаид, Джереми Де Нойер, Мигел Секейрос, Оумар Диаби, Божидар Краев, Веселин Минев – к, Живко Миланов, Радослав Цонев, Максимилиан Карнер, Георги Костадинов

Локомотив Пд: Ясеин Харуби, Пламен Крумов, Александър Тунчев, Кирил Котев, Крум Стоянов, Ванчо Траянов (83′ Бирсент Карагарен), Стефан Велев, Димо Бакалов, Зоран Балдовалиев, Емил Гъргоров, Айкут Янъков (45′ Йоан Ласиман)