Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

Отборът на Ботев (Пд) записа първа загуба през новия шампионат, след като претърпя тежко поражение от 5-кратния шампион на България Лудогорец с 4:1 в среща от втория кръг на Първа професионална лига.

“Канарчетата” започнаха изнендващото добре двубоя на ст.”Лудогорец Арена”, след като националът на Кабо Верде Стенио дос Сантос откри резултата още във втората минута на срещата.

Това обаче само разгневи “орлите”, които до края на първата част реализираха цели три попадения чрез Сисиньо 9′, Марселиньо 19′, Клаудиу Кешеру 45′ и с нищо не показа, че са “емоционално изтощени” от двубоите си в предварителните кръгове на Шампионската лига.

Крайният резултат оформи бразилецът Жуниор Кишада малко след началото на втората част (51′).

ГОООЛ Стенио открива резултата за Ботев (Пд) във втората минута – 0:1!

“Канарчетата” започнаха ударно срещата на ст.”лудогрец Арена”. Още във втората минута Тодор Неделев успя да изпрати хубаво центриране от корнер в наказателното поле на Лудогорец. Там вратарят на домакините Милан Борян не се намеси по най-добрия начин, а намерилия много добра позиция Стенио дос Сантос се извиси с глава и бутна топката в мрежата, откривайки резултата в полза на “жълто-черните”.

ГОООЛ Сисиньо върна гола пасив за Лудогорец в 11-та минута – 1:1!

Само четири минути след гола на гостите, шампионите от Разград върнаха паритета в резултата. Страхотен пас на бразилеца Марселиньо разсече отбраната на Ботев (Пд) отляво. Сисиньо нахлу много мощно в наказателното поле на “жълто-черните”, пое удобната топка и с прецизен удар преодоля Георги Георгиев за 1:1.

ГОООЛ Марселиньо извежда домакините напред в 19-та минута – 2:1!

Головете не спряха да валят на “Лудогорец Арена”. Този път асистентът се превърна в голмайстор – Марселиньо остави Георги Георгиев безпомощен след прецизно изпълнение на фаул.

“Канарчетата” не пожелаха да се предадат без бой. Две минути след третия гол в мача юношата на Ботев (Пд) Серкан Юсеин пробва далечен удар, но канадецът Борян спаси.

След пороя от попадения в първите 20 минути, следващите 20 се оказаха доста скучи, като в тях не се създаде нито едно голово положение. Едва в 41-та минута Клаудиу Кешеру стреля към вратата на Ботев (Пд), но Георгиев внимаваше и спаси.

Дузпа за Лудогорец в самия край на първата част – Костадин Стоянов  фаулира  Сисиньо в наказателното поле на Ботев (Пд) и съдията нямаше какво друго да стори освен да посочи бялата точка.

ГОООЛ Кешеру покачва до 3:1 за шампионите в 45-та минута!

Началото на втората част нямаше нищо общо с това на първата. Сега и двата отбора влязоха малко по-предпазливо.

Първият удар по посока една от двете врати през втората част дойде в 51-та минута, когато Кешеру стреля от фаул, но топката излетя високо над напречната греда.

ГОООЛ Жуниор Кишада покачва до 4:1 за своя отбор в 53-та минута!

Голът дойде, след като Мисиджан намери с отличен пас Кишада в наказателното поле на Ботев (Пд), а той от своя страна не остави шансове на Георги Георгиев.

В 55-та минута защитникът на Ботев (Пд) Цветомир Панов намери пролука от малък ъгъл и стреля, но топката излезе в аут. В 70-та минута Кишада се опита да стреля, но топката рикошира в защитник на Ботев (Пд). Тя все пак стигна до Мисиджан, който за изнада на всички на стадиона изпрати топката в аут от близка дистанция.

До края нищо не интересно не се случи, а Ботев (Пд) записа първата си загуба през новия сезон.

Лудогорец: Борян, Натаниел Пимента (Витиня 73′), Неосиано, Георги Терзиев, Лукас Пачеко, Марселиньо (Кампаняро 65′), Вандерсон (Джоди Лукоки 56′), Мисиджан, Кешеру, Педро

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Ботев (Пд): Георгиев, Кр. Стоянов, К. Стоянов, Р. Терзиев, Панов, Юсеин, Стенио (Асен Чандъров 64′), Бризола (Меледже 91′), Жоао Паоло, Неделев, И. Стоянов (Даниел Кутев 75′)

Старши треньор: Николай Костов

Главен съдия: Николай Йорданов