Отборът на Ботев (Пловдив) допусна обрат срещу Славия на Овча купел и отпадна от турнира за Купата на България.

“Канарите” поведоха в резултата с гол на Елвис Ману, но с попадения на Кристиан Добрев и Камело Нгуена “белите” се класираха за 1/4 финалите след успех с 2:1.

В 10-ата минута на двубоя Емануел Току отправи остро центриране в наказателното поле, но защитата на “белите” се справи.

Две минути по-късно Мохамед Брахими получи топка по десния фланг, след което напред и опита нещо между удар и центриране, като топката определено излъга Вуцов, но все пак излезе в аут.

ГОООООЛ! Елвис Ману открива резултата в 16-ата минута!
Брахими изведе Антоан Бароан сам срещу Вуцов, но нападателят стреля право в тялото на стража. Топката бе изчистена след което бе върната към Вуцов за да я улови. При опита му обаче да хване кълбото, той го изпусна след което Бароан намери Ману, който отблизо даде аванс на гостите – 0:1.

ГОЛ! В 18-ата минута Кристиан Добрев изравни резултата!
Само 90 секунди след като получиха гол столичани изравниха резултата. Иван Минчев изведе по прекрасен начин Кристиан Добрев, който отблизо матира Ханкич – 1:1.

В следващите минути играта се водеше предимно в центъра на терена, като единоборствата преобладаваха.

До края на полувремето не паднаха повече голове и двата тима се прибраха на почивка при равен резултат.

ГОЛ! В 52-ата минута Камело Нгуен прави обрата за Славия пълен – 2:1!
Офанзивният играч на столичани залъга няколко играчи в жълто-черно, след което с много премерен изстрел не остави шанс на Ханкич, който само изгледа как топката се удря в страничната греда и влиза във вратата му.

Веднага след гола “жълто-черните” се втурнаха в атака, като при едно от центриранията в наказателното поле Па Конате се размина с топката.

В 62-ата минута бранител на столичани изрита топка от своята половина, но топката попадна в Галин Иванов, който напредна и стреля, но кълбото премина с малко в страни от целта.

В 65-ата минута Галин Иванов получи топка на левия фланг, след което центрира в наказателното поле, където Кристиан Добре изпревари бранител на пловдивчани и нанесе удар с глава, но Ханкич успя да улови.

В 72-ата минута Галин Иванов пропусна да реши всичко в двубоя, след като изпусна дузпа. Кристиан Добре бе повален в наказателното поле от Супрайен, а главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана Галин Иванов, който заложи на силата, стреляйки в центъра на вратата, но Ханкич остана на мястото си и успя да отрази удара.

В 84-ата минута попадение на Антоан Бароан бе отменено заради засада. Той получи пас от Елвис Ману на няколко метра от вратата и прати топката в мрежата, но още в реално време се видя, че нападателят е в положение на засада.

До края на срещата “жълто-черните” опитаха да стигнат до изравнителен гол, с което да пратят мача в продължения, но това така и не се случи.

Снимка: startphoto.bg

Съставите на двата отбора:

Славия: Светослав Вуцов, Христо Попадийн, Емил Виячки, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Ерол Дост, Кемело Нгуена, Иван Минчев, Кристиан Добрев, Галин Иванов, Емил Стоев

Старши треньор: Златомир Загорчич

Ботев: Хидайет Ханкич, Мохамед Брахими, Самюел Супрайен, Роберто Пунчец, Виктор Генев, Па Конате, Реда Рабей, Дилан Мертенс, Емануел Току, Елвис Ману, Антоан Бароан

Старши треньор: Желко Копич

Бонуси като за Световно: 1 млн. ако си познавач в прогнозите + Безплатни Завъртания за всеки гол