Две статични положения бяха достатъчни на Балдо да прати Локомотив (Пд) напред за Купата

Локомотив (Пд) отбеляза две попадения от статични положения чрез голямата си звезда Зоран Балдовалиев срещу Оборище (Панагюрище) и с лекота премина в следващия кръг от надпреварата за Купата на България. Първото попадение дойде след пряк совбоден удар, докато голът, който оформи крайния резултат падна след изпълнение на дузпа. Първоначално Зоран пропусна 11-метровия наказателен удар, но после се поправи и не сбърка при добавката за 0:2.

Началото бе добро за “смърфовете”, който още в 8-та минута на срещата пропуснха да открият чрез Александър Тунчев. При едно центиране отдясно в 6-та минута, той засече топката, но вратарят на домакините се справи и изби далеч напред.

Натискът на Локомотив (Пд) се материализира в 16-та минута, когато след едно прекрасно изпълнение от пряк совободен удар Зоран Балдовалиев открива резултата. След гола почти нищо интересно не се случва на терена, като в по-голямта част от времето и двата отбора разиграват топката в центъра на терена без да създават положения пред противниковата врата.

В края на първАта част падна и второт попадение за Локомотив (Пд), дело отново на мекедонския нападател Зоран Балдовалиев. Той резилизра от вотрия опит след изпълнение на дузпа, не успявайки да реализира първия удар от бялата точка.

През второто полувреме и двата отбора понамалиха обортите. Локомотив (Пд) с лекота задържа своя аванс до края, преминавайки във фазата на осминафиналите с повече рутина, отколкото демонстрация на класа.