Ботев ПловдивФутбол

No Nedelev, no problem! Ботев Пд отлепи от дъното с втори успех през сезона

Ботев Пд постигна втори успех през новия сезон…

Момчетата на Желко Петрович постигнаха трудна победа над последния Витоша Бистрица с 2:1 у дома в среща от 7-ия кръг на efbet Лига.

Въпреки че „жълто-черните“ намериха своя герой в лицето на хърватина Марко Перван, който вкара два гола в двубоя (22‘, 61‘), голямата вест преди двубоя бе липсата на Тодор Неделев. Звездата на Ботев Пд получи травма в минискуса на последната тренировка преди срещата с Витоша и затова не бе рискуван сега.

Официална информация за състоянието на Неделев ще бъда дадена в понеделник, когато играчът ще премине през ядрено-магнитен резонанс.

Все пак Ботев Пд вкара на два пъти чрез Перван, а между попаденията на плеймейкъра за бистричани се разписа Ивайло Димитров с глава (33‘).

След този успех Ботев Пд вече е 9-ти с 8 точки, докато Витоша остава последен с 0 точки. В следващия кръг “канарчетата” гостуват на Локомотив Пд в Дербито на Пловдив (31-и август, събота).

Срещата започна динамично. В 3-ата минута удар на Балтанов срещна крака на съперник. Топката се върна в халфа, който намери Тонев в наказателното поле на Витоша. След остро подаване пред наказателното поле Християн Василев плонжира и изби напред.

В ответната атака Запро Динев се измъкна зад защитата на Ботев Пд и стреля по диагонал, но Аргилашки парира удара в корнер. След него не последва нищо опасно за вратата на домакините.

В 8-ата минута Витоша пропусна голям шанс за гол. Атака отдясно позволи на топката да стигне до Илия Димитров, който от прекрасна позиция стреля слабо. На пътя на топката, пред голлинията застана, Родни Клустер, който предотврати сигурен гол.

Минута след това Виана залъга с тяло бранител на съперника, освобождавайки си пространство за удар. Бразилецът стреля по земя, но слабо и Василев улови.

В 15-ата минута добра атака на “канарчетата” изнесе топката на десния фланг, където бе Александър Тонев. Крилото навлезе добре от фланга към наказателното поле и стреля с мощен шут с десния крак, но Василев отново бе на място и изби в корнер.

Секунди по-късно нова добра акция на Тонев отляво го изведе на стрелкова позиция фронтално на вратата на Витоша. Първият удар бе париран от бранител на гостите, докато вторият шут на Тонев премина встрани от левия страничен стълб зад стража на бистричани.

ГОООЛ Марко Перван даде аванс на Ботев Пд в 22-та минута – 1:0!

Домакините взеха аванс след втория гол с екипа на Ботев Пд на хърватина Перван. Той засече подаване на далечна греда на Станислав Шопов, с което матира Християн Василев.

В 27-ата минута “жълто-черните” имаха нов голям шанс за гол. Лъчезар Балтанов произведе добро подаване след опит за акробатичен изстрел със със задна ножица, но Фернандо Виана не успя да добави с глава от няколко метра.

ГОООЛ Илия Димитров изравни с глава за тима на Витоша в 33-ата минута – 1:1!

След подаване отдясно на Ваньо Иванов топката бе насочена между двамата централни бранители на домакините – Кристиян Димитров и Димитър Пиргов. Между тях се вмъкна Илиев Димитров, който с прекрасен изстрел с глава изравни за своя отбора.

В 38-ата минута Александър Тонев опита удар от дистанция по диагонал с левия крак, но в аут. В 42-ата минута Димитър Пиргов стреля от дистанция, но право в ръцете на Християн Василев.

Начало на втората част!

Едва 12 минути след началото на втората част Ботев Пд създаде опасност за попадение. Подаване от свободен удар на далечна греда отляво даде шанс на Терзиев да отиграе от няколко метра, но ударът му бе неточен и излезе в аут.

В 57-ата минута Марко Перван се впусна в пробив към наказателното поле, преодоля бранител и стреля технично с десния крак. Василев се намеси, но топката се отби в лявата гредата и излетя напред.

ГОООЛ Марко Перван вкара втория си гол в двубоя в 61-ата минута – 2:1!

След корнер топката бе изнесена пред наказателното поле. Там Марко Перван отново бе заел добра позиция и с топовен неспасяем удар не даде шансове на Василев с третия си гол с екипа на пловдивчани.

Само две минути след това Атанас Кабов опита нещо нестандартно. Младото крило стреля от над 30 метра, опитвайки да прехвърли Аргилашки с шут тип “падащ лист”, но топката се спря в напречната греда.

В 74-ата минута Марко Перван стреля от дистанция, но слабо в аут.

Стартови състави на двата отбора:

Ботев Пд: Георги Аргилашки, Родни Клустър (Джонатан Перейра 78′), Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Лъчезар Балтанов, Радослав Терзиев (Филип ван Арнем 70′), Станислав Шопов (Кристиян Добрев 54′), Марко Перван, Александър Тонев, Фернандо Виана