Повелителят на “жълто-черния” гол, май, се сбогува с бултрасите с минирецитал

Ботев (Пд) зарадва феновете си в последния си домакински мач за сезон 2017/2018г…

Тази вечер момчетата на Николай Киров не срещнаха трудности с последния в “Топ 6”
Верея и във финалния си мач пред своя публика за кампанията взеха хубав победа с 2:0. И двете попадения бяха дело на голмайстора на “жълто-черните” Стивън Петков, който се разписа по веднъж през двете полувремена (30’, 61’).

Това бяха 18-ия и 19-ия гол за Стивън във всички турнири за Ботев (Пд). Попаденията на 22-годишния таран в Първа лига пък са 15. След първото Петков показа фланелка с надпис “Благодаря, Напред, канари”, с идеята, че това може и да е последният мач на играча за тима, с оглед на интереса към него от чужбина.

След този успех “канарчетата” остават 5-ти сактив от 55т., докато старозагорци са 6-ти с 36т. В последната си среща от сезона пловдивачни гостуват на шампиона Лудогорец на 20 май (неделя).

Двубоят започна със силен шут на Балтанов от далечна дистанция, но топка премина в аут. Няколко минути по-късно Петков стреля от идентична позиция, но рикушет в бранител на гостите извади топката в корнер.

В 27-та минута гостите поискаха дузпа, след като Пиргов игра с ръка в полето на Ботев (Пд). Съдията обаче не посочи “бялата точка”.

ГОООЛ Стивън Петков откри за домакините в 30-та минута – 1:0!

Домакините поведоха логично на първоначалния натиск в първия половин час. Филипов получи отдясно и без колебания с едно докосване центрира към вратарското поле. Там на отлична позиция бе Петков, който с глава разстреля Наумов.

Малко след попадението на Стивън Кампос пропусна “златен шанс” сам срещу вратаря на старозагорци. Бризола успя да пробие по левия фланг и да пусне успоредно на голлинията. Там Петков се размина, но и Кампос, който бе зад него, не успя да уцели качествено топката и я изкара в аут. В 34-та минута Филипов също пробва късмета си отдалеч, но в ръцете на стража на Верея.

Малко след началото на втората част Неделев стреля неточно над вратата на Наумов.

В 57-та минута Радо Терзиев без малко да си отбележи автогол след удар на Елиаш, но Кайзер изби в корнер. 4 минути по-късно Неделев се разходи покрай трима защитници на Верея, след което комбинира с Пвтков във вратарското поле. Там обаче нападателят на Ботев (Пд) не успя уцели вратата на съперника.

ГОООЛ Стивън Петков вкара втори гол за домакините в 63-та минута – 2:0!

Петков с пета направи резултата 2:0 за Ботев (Пд) с 15 си гол в Първа лига (общо 19-ти), след като засече пас на Бризола отляво.

Ботев (Пд): Даниел Кайзер, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Пиргов, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов (Алваро Юлиано 70’), Фелипе Бризола, Тодор Неделев, Диого Кампос, Дуде Ндонгала (Милко Георгиев 61’), Стивън Петков