Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Локомотив (Пд) удари „Греда“ срещу Черно море, сладката триумфална серия е в историята

Отборът на Локомотив (Пд) прекъсна серията си от три поредни победи в Първа лига със загуба…

Тази вечер на стадиона в парк „Лаута“ момчетата на Бруно Акрапович бяха пречупени от тима на Черно море с 0:2 в среща от шестия кръг на шампионата. В рамките на пет минути – между 24 и 29-та, „моряците“ решиха нещата в своя полза, чрез попадения на Патрик Андраде и Радослав Василев.

Преди това „смърфовете“ пропуснаха да вземат комфортен аванс, след като Михалевич и Буна нацелиха гредите зад Макенджиев, а шут на Умарбаев бе избит от голлинията. След тези пропуски, далечният шут на Андраде намери целта и матира „черно-белите“, въпреки силното им начело.

Това секна ентусиазма на момчетата на Бруно Акрапович и те намалиха значително темпото, а желанието и мотивацията им сякаш изчезнаха. Това отвори нови пространства пред гостите, които се възползваха от хубави си шанс в 29-та минута и реализираха чрез Василев.

До края на двубоя Локомотив (Пд) така и не създаде нищо конструктивно в предни позиции, докато Черно море успяваше да прекъсне още в зародиш опитите на съперника. „Моряците“ останаха по-прибраният тим до края на двубоя, а пловдивчани така и не успяха да повдигнат нивото на своето представяне.

„Черно-белите“ завършиха срещата в числено неравентсво, след като в края на двубоя Игор Банович получти втори жълт картон и бе изгонен от игра.

Това бе първи успех за тима на Илиан Илиев след четири двубоя без успех. След тази загуба „смърфовете“ падат до седмото място с 9т., докато Черно море е 4-ти 9т.

“Смърфовете” започнаха силно срещата. Димитър Илиев започна и завърши първата по-качествена атака на своя отбор. Той получи на центъра и комбинира с бърз вертикален пас към Карагарен вдясно на атаката на своя тим. Капитанът му върна през няколко души, а опитният нападател се оказа на стрелкова позиция на границата на наказателното поле. Шутът на Илиев бе много техничен в обратния ъгъл, но в крайна сметка излез в аут.

В 15-та минута Локомотив (Пд) бе много близо до втори гол. Подаване в наказателното поле на “моряците” намери Филип Михалевич, който с ефектна странична ножица нацели левия страничен стълб на вратата на съперника. 4 минути по-късно Буна отново остана свободен на ъгъла на наказателното поле. Той стреля с десния крак към далечния ъгъл, но топката кацна върху напречната греда и излезе в аут.

ГОООЛ Патрик Андраде даде преднина на Черно море в 22-та минута – 0:1!

Изненадващо, с оглед на картинката на терена, гостите от Черно море успяха да се доберат до попадение във вратата на “черно-белите”. Една изкара топка от десния фланг намери, останалия сам на около 25 метра пред наказателното поле на “смърфовете”, Патрик Андраде. Вътрешният халф на “моряците” без да се колебае шутира тупкащата към него се топка. Тя мина през купа от играчи пред Мартин Луков и се заби в долния му десен ъгъл.

ГОООЛ Радослав Василев удвои за Черно море в 29-та минута – 0:2!

След ъглов удар топката не бе изчистена добре от играчите на домакините. Тя попадна в нападателя Радослав Василев, който с десния си крак я изпрати високо във вратата на “смърфовете”.

В 37-та минута Кики опита шут от дистанция, но прелетя покрай вратата на “черно-белите” и излезе в аут. Три минути преди края на първата част корнер предизвика хаос в наказателното поле на “моряците”. Там Умарбаев все пак стреля през няколко души, но Илиас Хасани изчисти от голлинията.

В 44-та минута Фенуш стреля от пряк свободен удар. Топката тупна точно пред Мартин Луков, но той успя да избие коварния шут.

Втората част започна вяло и за двата тима. Черно море успяхва да печели важните битки в центъра и да държи съперника далеч от своята врата. “Смърфовете” пък не успяваха да се организират и мотивират за един обединен натист пред наказателното поле на съперника. В 67-та минута Банович все пак намери пространство за изстреля и шутира, но топката бе закована пред голлинията между ръкавиците на Макенджиев.

В 81-та минута Васил Панайото стреля от дистанция, фронтално на вратата на съперника, но Луков изби в корнер.

Четири по-късно Игор Банович получи втори жълт картон заради грубо влизане в краката на противников играч и така домакините останаха с човек по-малко.

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Димитър Везалов, Стивън Езе, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (Елитон Джуниор 51′), Игор Банович, Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен (Симеон Райков 79′), Димитър Илиев (Анте Аралица 56′), Филип Михалевич