Извън БългарияНационалиФутбол

България има доста върху какво да работи, нужни са голове

България не успя да избегне загубата в първия си мач на международно ниво за 2018г.

Тази вечер на ст.”Лудогорец Арена” нашите допуснаха поражение от тима на Босна и Херцеговина с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата падна в 20-та минута, когато автогол на Васил Божиков в крайна сметка донесе успеха за гостите.

България стоя нелошо на терена в Разград и през по-голямата част от времето изглеждаше отборът с по-голям контрол върху мача. В много от случаите през всички 90′ нашите искаха топката и пресираха максимално своя съперник, стоейки близо до гостуващите състезатели.

В крайна сметка обаче по-голямата класа на Джеко, Пянич и компания си каза думата в средата на първата част, когато падна и единственият гол в срещата. Преди това нашите пропуснаха чисти положения на два пъти чрез Делев и един път чрез Александров.

Българите завършиха с 10 души след червен картон на Мартин Райнов в края на срещата след игра с ръка в полето на Босна.

Това бе първо домакинство на “лъвовете” далеч от София от 22 август 2007 година. Тогава отстъпихме с 0:1 на Уелс в контрола, която се игра на стадион “Лазур” в Бургас. Ръководството на Лудогорец се беше погрижило, теренът да бъде в перфектно състояние, въпреки че последните дни валя много сняг в Разград. Ниските температури обаче попречиха трибуните да се напълнят, като половината стадион остана празен.

Родният селекционер Петър Хубчев заложи на схема 3-5-2. Пламен Илиев на вратата, а Николай Бодуров, Божидар Чорбаджийски, Васил Божиков бяха централни защитници. Михаил Александров и Петър Занев бяха на двата фланга, а Георги Костадинов, Ивайло Чочев и Георги Миланов, действаха зад Ивелин Попов и Спас Делев. Следващата среща на тима е понеделник (26.03) срещу Казахстан в Унгария.

Началото бе положително за родния тим. Момчетата на Хубчев започнаха да пресират “високо” съперника в неговата половина. При едно такова разположение Чочев открадна топката, след грешен пас на играч на гостите. Играчът на Палермо комбинираха с Попов, който мигновен пусна към бързоногия Делев по левия фланг. Делев стреля слабо с левия крак, но Шехич улови.

3 минути по-късно подаване от корнер намери Ивайло Чочев, който стреля с глава, изпреварвайки вратаря на Босна, но в крайна сметка топката излезе в аут.

В 16-та минута България осъществи трета бърза акция в предни позиции. Попов се измъкна сам отдясно на наказателното поел и пусна към Делев около точката на дузпата. Бившият играч на ЦСКА и Локомотив (Пд) стреля технично и бе близо до гол, но съдията спря играта, заради засада.

ГОООЛ Автогол на Васил Божиков даде аванс на Босна в 20-та минута – 0:1!

Едва с първото си положение в срещата гостите се добраха до преднина. Многоходова акция на босненците в нашата половина от терена изнесе топката по левия фланг, където Колашинац центрира успоредно на голлинията, където Кодро не бе опазен добре от тройката ни централни бранители и стреля с едно докосване. Божиков опита да предотврати удара, но в крайна сметка топката се отклони в него и влезе в мрежата зад Илиев

Не забравяйте, че клиентите на bet365 имат достъп до множество мачове на живо от редица ТОП европейски първенства – Серия “А”, Премиера Девисион, Лига 1 и други. Регистрирай се сега и се убеди >>>.

В 27-та минута Михаил Александров овладя добре една дълга топка в предни позиции, озовавайки се почти сам пред вратата Шехич. Крилото стреля, но стражът на босненците изби с тяло.

В 31-та минута Ивелин Попов се нагърби да стреля от пряк свободен удар. Топката бе на над 25 метра разстояние от вратата на Шехич, а Попов отправи силен и плътен удар, който с големи усилия бе избит от гостуващия страж.

Минути след това Александров отново имаше пространство за изстрел, след като получи малко пред центъра. Той спечели няколко метра с топка в крака и шутира с фронтален удар към вратата на Босна, но отново Шехич бе последна преграда пред гола, след като изби.

В 41-та минута Кодро бе изпуснат от цялата защита на нашите и се измъкна сам срещу Илиев при едно центриране на Джеко отдясно. Вратарят на България скъси ъгъла, а притесни Кодро, който не отправи най-добрия възможен удар, изкарвайки топката в аут.

Втората част започна с шут на Пянич от средна дистанция, но топката излетя високо в аут. В 65-та минута на срещата Костадинов намери в коридор влезлия в игра преди секунди Кирил Десподов в наказателното поле на Босна. Нападателят опита да стреля директно с обръщане, но шутира слабо и Шехич отново спаси.

В 75-та минута Божиков стреля с глава след подаване от корнер, но защитникът не успя да уцели вратата.

В 88-та минута Мартин Райнов бе изгонен от игра за игра с ръка в полето на Босна. След центриране на Неделев от корнер на втората греда Райнов опита да вкара топката с ръка във вратата Шехич. Съдията видя това и показа втори жълт картон на халфа на Берое.

TribunaPlovdiv.bg Ви представя стартовите състави на двата отбора:

БЪЛГАРИЯ: 13.Пламен Илиев, 5.Николай Бодуров, 4.Божидар Чорбаджийски, 15. Васил Божиков, 3.Петър Занев (Тодор Неделев 81′), 17. Георги Миланов (Мартин Райнов 64′), 7. Михаил Александров, 14. Георги Костадинов, 18. Ивайло Чочев (Симеон Славчев 64′), 10. Ивелин Попов, 9. Спас Делев (Кирил Десподов 64′)

Резерви: 1.Божидар Митрев, 2. Страхил Попов, 6. Симеон Славчев, 8. Тодор Неделев, 11.Станислав Манолев, 12. Камен Хаджиев, 19. Кирил Десподов, 20. Цветомир Панов, 21. Иван Минчев, 22. Мартин Райнов, 23. Радослав Кирилов

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА: 12. Ибрахим Шехич, 5.Колашинак, 2.Мемишевич, 17.Зуканович, 3.Бичакчич, 21.Сарич (Медуянин 46′), 10.Пянич, 7.Бешич (Кимирот 84′), 9.Дулиевич (Закарич 69′), 11. Джеко (Лпревлак 75′), 18. Кодро (Милошевич 46′)

Снимка: sportal.bg