СНИМКИ: Левски прекърши в края “уплашен” Ботев

Левски надигра отбора на Ботев (Пд) в първи мач след подновяването на шампионата в Първа лига.

“Сините” се наложиха над своя опонент с минималното 1:0 след автогол в последната минута на редовното време на Пламен Димов.

Преди това двата отбора създадоха някои добри възможности пред двете врати, но така и не достигнаха до попадения. И Левски, и Ботев удариха по една греда, дело на Антонио Вутов и Тодор Неделев.

“Канарите” сякаш имаха инициативата през първата половина на втората част, но не понечиха да тръгнат в предни позиции и да вземат мач. Левски от своя страна не затрудняваше кой знае колко пловдивчани и до голяма степен им даваше да играят.

Ботев (Пд) остава 5-ти с 32т. след тази загуба, на 5 зад 4-тия Берое. Следващата седмица момчетата на Николай Киров приемат Лудогорец в кв.Коматево.

Ботев (Пд) бе близо до гола в 11-та минута, но ударът на Тодор Неделев срещна страничния стълб на вратата на Божидар Митрев.

След вихреното начало последваха спокойни минути на “Герена”, през които борбата бе главно в центъра на терена, а интересните положения пред двете врати липсваха.

Спокойни мигове на “Герена”, през които борбата е главно в центъра на терена, а интересните положения пред двете врати липсват.

Положенията пред двете врати бяха рядкост през първите 40 минути на двубоя, в които Левски бяха по-настоятелният отбор, а “канарчетата” изчакваха съперника си на контраатака.

Втората част започна с ново добро положение за гостите от Ботев. Густаво Афонсо осъществи отличен рейд, преминавайки през Горанов и Ейолфсон. Бразилецът си затвори ъгъла за стрелба, но все пак отправи достатъчно добър удар, който бе спасен от Митрев.

В 57-та минута Тодор Неделев отправи удар от сериозна дистанция, който не се оказа сериозна трудност за Митрев.

Пет минути по-късно Филипе Нашименто подходи разконцентрирано и подари топката на връхлитащия Кампос. Бразилецът обаче не се възползва от възможността.

В 65-та минута Левски изравни на Ботев по показателя с ударените греди. Антонио Вутов нацелил напречния стълб на врата зад Иван Чворович с хубав удар с глава.

В 76-та минута Густаво Афонсо стреля опасно към вратата на Левски, но Митрев улови.

Николай Киров опитва да усили нападателната мощ на тима си, включвайки в игра Фелипе Бризола и Стивън Петков, които заменят Диого Кампос и Густаво Афонсо.

В 83-та минута Левски отправи удар към вратата на Чворович чрез Жорди Гомез. Вратарят на пловдивчани обаче спаси без затруднения.

ГОООЛ за ЛЕВСКИ!

Левски поведе в резултата в 89-та минута след неприятен гол на Пламен Димов. Габриел Обертан поде една атака по крилото, която завърши с подаване към Паулиньо. Бразилецът моментално пусна за непокрития от другата страна Прохазка, а от своя страна словакът реши да отправи остра топка успоредно на голлинията. В този момент, бранител на Ботев – Пламен Димов протегна своя крак и коженото кълбо доби такава траектория, че влетя неспасяемо в мрежата на “жълто-черните” за 1:0!

Стартови състави:

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Жорди Гомес, Филипе Нашименто, Роман Прохазка, Антонио Вутов, Жорди Кабрал, Станислав Костов

Старши треньор: Делио Роси