МарицаСпартакТрибуна Пловдив TVФутбол

ВИДЕО И СНИМКИ: Спартак разби Марица в дербито и продължава напред в купата на АФЛ

Спартак разби Марица в дербито с 5:1 в първия областен кръг на Купата на АФЛ. Двата отбора заложиха на по-малко титуляри и играха с млади играчи и футболисти, които по-рядко взимат участие. Димитър Юруков откри в 17, а Кирил Ангелов в 29 изравни, Тошко Димитров в 37 изведе отново Спартак напред, а Кристофър Асенов в 44 покачи на 3:1. Петър Харлов в 80-та и Петко Фанев в 90-та оформиха крайното 5:1.

В 7-та минута Виделен Сердарски отправи удар, който беше неточен.

В 17-та минута Димитър Юруков откри резултата, след като разстреля Горан Гръблев. Тошко Димитров подаде към Юруков, който с много хубав силен и точен удар прати топката в десния ъгъл на Гръблев за 1:0.

В 22-та минута Динко Михайлов се озова на голова позиция, но би над вратата на Гръблев.

В 26-та минута Емил Иванов отправи неточен удар.

В 29-та минута Марица изравни Кирил Ангелов навлезе в пеналта на Марица финтира играч на “гладиаторите” и разстреля отблизо Боян Янкулов за 1:1.

IMG_8916 (Copy)

В 33-та минута хубав пробив на Благомир Мастрагарков завърши с удар на Денис Хасан, но халфът не намери очертанията на вратата на Янкулов и топката излезе в аут.

В 35-та минута Димитър Юруков отправи силен удар, който беше отразен от Горан Гръблев.

В 37-та минута след изпълнение на корнер Горан Гръблев се размина с топката и на опразнената врата Тошко Димитров нямаше проблеми да реализира и отново изведе Спартак напред в резултата 2:1.

В 42-та минута Лъчезар Якълиев отправи опасен удар, който премина встрани от вратата.

В 44-та минута Емил Иванов намери Кристофър Асенов той пое топката финтира играч на Марица и стреля от границата на пеналта в долния ляв ъгъл на Гръблев за 3:1.

В 47-та минута Даниел Спасов засече центриране на Стойчо Бебелеков, но ударът му с глава премина покрай вратата.

IMG_8917

В 55-та минута след центриране на Емил Иванов с топката се разминаха 4 играча на Спартак.

В 58-та минута Асен Кочев можеше да намали, но нацели гредата.

В 63-та минута Благомир Мастрагарков получи топката в пеналта и стреля, но право в ръцете на Боян Янкулов.

В 75-та минута хубава атака за Марица завърши с неточен удар на Асен Кочев.

Последваха два последователни удара на Петко Фанев, но Гръблев успя да избие.

В 80-та минута Петър Харлов засече с глава центриране от корнер и реше окончателно двубоя 4:1.

IMG_8923 (Copy)

Последва и удар на Сердарски спасен от Янкулов.

В 85-та минута опасен удар на Мастрагарков беше избит в корнер от Янкулов.

Секунди по-късно Росен Колев отправи удар, който беше уловен от Гръблев.

В последната минута Петко Фанев стреля от фаул, никой не засече топката и тя влетя в мрежата на Горан Гръблев за крайното 5:1.

Така Спартак се класира за втория областен кръг на надпреварата, където ще гостуват на победителя от срещата между Асеновец и Гиган Съединение. Двубоят беше отложен, защото тимът на Асеновец имаше отложен мач от “В” група и няма яснота кога ще се е играе срещата.

Spartak PlovdivMarica Plovdiv5:1

Голмайстори: 1:0 Димитър Юруков 17 мин. 1:1 Кирил Ангелов 29 мин. 2:1 Тошко Димитров 37 мин. 3:1 Кристофър Асенов 44 мин. 4:1 Петър Харлов 80 мин. 5:1 Петко Фанев 90 мин.

Spartak Plovdiv

Спартак (Пловдив): Боян Янкулов, Мартин Здравчев, Николай Христозов, Християн Хубенов, Тошко Димитров, Петър Харлов, Даниел Колев (к.) (Андрей Андреев 86), Кристофър Асенов (Радослав Дошков 70), Динко Михайлов (Петко Фанев 60), Димитър Юруков (Мирослав Недялков 81), Емил Иванов (Росен Колев 65)

yellow-card

Тошко Димитров, Християн Хубенов, Петко Фанев

Marica Plovdiv

Марица (Пловдив): Горан Гръблев, Николай Ангелов (Йордан Влашки 53), Хакан Байрямов (Михаил Митев 52), Светлозар Барашки (Георги Георгиев 64), Лъчезар Якълиев (Асен Кочев 55), Денис Хасан (Ерсин Тахсин 80), Даниел Спасов, Кирил Ангелов, Георги Георгиев, Стойчо Бебелеков, Виделен Сердарски (к.)

* Видеоклипът е качен от екипa на TribunaPlovdiv.bg в 720p HD качество, но YouTube ще го стартира с 360p. За да го стартирате с 720 HD качество е нужно едно кликване на “Настройки” (намира се на черната лента в дясно под клипа) и след това да изберете 720 HD.

Поради технически причини екипът на TribunaPlovdiv.bg не успя да заснеме 4-ия гол на Спартак.