МарицаФутбол

СНИМКИ: След голямо зрелище в Пловдив, Марица допусна първа загуба за сезона във Втора лига

“Марица” загуби с 3:5 от “Спартак” (Варна) в среща от 6-ти кръг от шампионата във Втора лига. Двубоят се игра на стадиона в Кършияка пред около 1000 зрители и предложи много борба на терена и осем гола. Високият заряд на срещата отговаряше на очакваното дерби между два от най-добре представящите се отбора до момента.

Първото полувреме започна двуостро и равностойно, като двата тима си размениха по една опасност. Постепенно “Марица” наложи своето темпо и стил и положенията пред противниковата врата не закъсняха. В 20-та минута Веселин Марчев изпълни свободен удар, а в следствие Ангел Грънчов нацели гредата с хубав удар. В 23-та минута силен удар бе избит от вратаря на гостите и отблизо Грънчов реализира, но бе отсъдена засада. Малко по-късно отново Грънчов можеше да открие, но силният му удар бе блокиран. В 33-та минута Станислав Маламов стреля диагонално, но топката премина в страни от далечната греда. В 35-та минута Мариян Тонев бе чудесно изведен зад защитата на тима от Варна и не сгреши, откривайки резултата. В края на полувремето Станислав Маламов имаше шанс да удвои, но не сполучи.

ТОП Бонуси За Месеца

🎁До 300 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в Бетано ползвай Промо код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁 50 БЕЗПЛАТНИ ЗАВЪРТАНИЯ ЗА НОВ КЛИЕНТ🎁

Вземи бонус

Бонус Комбо - 30лв. залог БЕЗ РИСК - Ранно Изплащане и още много други са активни в Palms Bet. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁До 550 лв. Бонус нов Клиент за Спорт🎁

Вземи бонус

При регистрация в WINBET ползвай Партньорски код BGBONUS и не изпускай бонусите за нов клиент. +18 Отговорна игра. Важат правила и условия.

🎁150 Безплатни Завъртания + до 1500 лв🎁

Вземи бонус

Втората част започна с по-добра игра на гостите, които опитаха натиск. В 54-та минута Георги Бабалиев стреля силно от малък ъгъл, Илия Николов опита да улови, но въпреки намесата му топката влезе във вратата за 1:1. Голът даде импулс в играта на гостите и при следващата си по-сериона атака те стигнаха до обрат, като точен в 63-та минута бе отново Бабалиев. Пловдивчани не успяха да се оттърсят от гола бързо и след нова контра допуснаха трети гол, дело отново на Бабалиев в 66-та минута. Маричани рискуваха много до края на срещата, като на моменти в отбрана оставаше само по един човек. Те стигнаха до няколко разбърквания в наказателното поле, но намеси на бранителите на гостите и на вратаря Християн Славов не позволиха “жълто-сините” да стигнат до стрелкови позиции.
В тези минути Архан Исуф, който вече имаше жълт картон извърши нарушение при бърз пробив по фланга, но съдията отсъди само фаул. Играта се накъса, а състезателите на “Спартак” използваха всеки момент да бавят играта. В един от тези моменти Владислав Мирчев, който апострофира съдията, получи втори жълт картон, но след като вече бе сменен от друг състезател. Така тимът му продължи в пълен състав. Играта се изнерви и главният съдия показа множество жълти картони на състезатели на двата отбора, включително и за спречкване.

Гостите не веднъж излизаха в положение трима на един и в 84-та минута Георги Божилов се възползва от големите свободни пространства в полето на домакините, като реализира за 1:4. В 88-та минута Веселин Марчев намали с хубав удар на 2:4. След гола маричани имаха още един не лош шанс за гол, но до такъв не се стигна. Вместо това младият Даниел Начев отбеляза нов гол за “Спартак” в 3-та минута на даденото от съдията 5-минутно продължение. Начев извърши умишлен, ненужен фаул в центъра на терена само мунута след гола си и получи втори жълт картон. В последната минута на продължението бе отсъдена дузпа за спъване на Айкут Янъков, която Мариян Тонев реализира за крайното 3:5.

Така “Марица” допусна първа загуба през сезона. Момчетата на Николай Димитров запазват мястото си в топ 3, като заедно с тимовете на “Спартак” и “Хебър” имат по 13 точки. На 23-ти август, понеделник, “Марица” гостува на ЦСКА 1948 II. Двубоят е от 19:30 часа на стадиона в Бистрица.

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Янко Ангелов (Мартин Газиев), Сами Мехмедов (Айкут Янъков), Станислав Маламов, Веселин Марчев, Валери Домовчийски © (Александър Праматаров), Мариян Тонев.

bet365
РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Илиян Йорданов, Даниел Спасов, Христиан Димитров. Треньор: Николай Димитров

СПАРТАК: Християн Славов, Велислав Боев, Генади Луго, Никола Борисов, Архан Исуф (Ибрям Ибрям), Цветан Илиев, Янчо Андреев ©, Мехмед Мехмед (Александър Стефанов), Георги Бабалиев (Георги Божилов), Георги Георгиев (Николай Иванов), Владислав Мирчев (Даниел Начев).

РЕЗЕРВИ: Станислав Нисторов, Мартин Янакиев. Треньор: Васил Петров

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Ангел Грънчов, Симеон Вешев, Веселин Марчев (М); Християн Славов, Велислав Боев, Никола Борисов, Архан Исуф, Янчо Андреев, Владислав Мирчев (х2), Александър Стефанов, Даниел Начев (х2) (С)

ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ: Владислав Мирчев (х2 ЖК), Даниел Начев (х2 ЖК) (С)