ВолейболИз градаСъбития

СНИМКИ: Русия е новият европейски шампион за девойки до 18 години след велик мач срещу Сърбия

Русия е новият европейски шампион за девойки до 18 години по волейбол! Рускините победиха с 3:2 гейма (16:25, 25:21, 25:22, 23:25, 15:7) Сърбия във финала на шампионата, който се проведе в Пловдив. Пред препълнената зала на Пловдивския университет рускините спечелиха драмата, която продължи почти 2 часа и половина.

В първия гейм Сърбия поведе с 8:7 при първата пауза, а след това сръбкините успяха да поведат с 5 точки при 16:11. Сръбкините взеха гейма с 25:16.

Във втория гейм Русия поведе с 8:4 при първата техническа пауза, а при втората рускините затвърдиха преднината си и дори я увеличиха при 16:9. Така те измъкнаха гейма с 25:21 и изравниха геймовете.

В третата част Сърбия поведе с 8:6 точки, но рускините обърнаха резултата в своя полза и втората техническа пауза дойде при 16:14 за Русия. Момичетата на Светлана Сафронова не изпуснаха да направят пълен обрат и взеха гейма с 25:22.

Първата техническа пауза в четвъртия гейм дойде при 8:7 за рускините. Втората техническа пауза дойде отново при 16:15 за рускините. Русия поведе с 23:21, но изпусна гейма след 25:23 и така финалът трябваше да се реши след тайбрек.

Тайбрекът започна равностойно и точка за точка, но Русия дръпна с две точки при 6:4. Размяната на полетата дойде при цели 4 точки за рускините и 8:4. До края на тайбрека рускините не изпуснаха водачеството и триумфираха с европейската титла след 15:7.

Това беше втора европейска титла за рускините, които за последно станаха европейски шампион в тази възрастова група през далечната 1997г.