Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Лудогорец излъга Локомотив в Пловдив

Шампионът на България победи трудният тим на “смърфовете” на “Лаута” с минималното 0:1. По този начин Лудогорец се изкачи на 2-ро място в класирането,  а Локомотив записа втора поредна загуба, след тази във Варна. Двубоят бе сравнително равностоен, като гостите задържаха повече топката и организираха по-добри атаки. Домакините пък разчитаха на дълги топки към Камбуров и До Кармо.

Първото положение бе за Локомотив, след като в 3-ата минута До Кармо се откъсна, но Александър Барт го фалира по левия фланг и така Здравко Лазаров имаше шанс да изпълни статично положение. От центрирането Тунчев прати топката над вратата.

Четири минути по-късно Ешпинъо отправи страхотно воле от 26 метра, но Господинов се изяви блестящо. От корнера последва центриране на първа греда от Ешпинъо, но Барт не успя да реализира. В следващите 10 минути не се случи нищо съществено, а битката се закучи предимно в центъра на терена, където „зелените“ се опитваха да градят, а черно-белите рушаха.

Страхотна възможност за гостите в 21-ата минута, когато Кайсара бе намерен добре от Ернандес. Той напредна отляво и върна отново към Ернандес, който пусна топката към Ешпинъо. Халфът стреля, но топката мина над вратата.

Домакините имаха страхотен шанс за гол в 31-ата минута, когато Здравко Лазаров центрира от фаул, получи се разбъркване, но Н`Дайе и Камбуров не успяха да засекат топката. В ответната атака Дани Абало бе изведен по прекрасен начин по дясното крило, преодоля Тунчев, но центрирането му бе избито от Валери Георгиев.

Две минути по-късно Валери Георгиев отправи страхотен изстрел към вратата на Стоянов, от границата на наказателното поле, но вратарят на гостите успя да спаси.  Минута преди края на първата част Лазаров центрира от много голямо разстояние, където Н`Дайе намери топката, но тя мина пкрай гредата.

Точно в самия край на полувремето Лудогорец поведе, след като Шоко проби по дясното крило и намери Мишел Платини с пас по земя, който реализира за 0:1. Така, първата част завърши с аванс за гостите.

Четири минути след началата на втората част Шоко центрира по дясното крило към Кайсара, който опита удар със странична ножица, но шутът му мина над горната греда на вратата на Господинов. В 51-ата минута резултатът като по чудо не стана 0:2, след страхотен пас на Кайсада към Платини, който от 1 метър не успя да засече топката. В ответната атака домакините получиха шанс за гол, след като Камбуров стреля от фаул от около 25-26 метра, но Стоянов без проблеми спаси.

В 55-ата минута Локомотив иванше много добър шанс да изравни, след много добър пас към Камбуров, който намери Валери Георгиев в наказателното поле. Халфът върна към нападателя, който пусна към Н`Дайе, но шутът на тъмнокожия опорен халф бе избит. Три минути по-късно „смърфовете“ отново изпуснаха положение за гол, след като Здравко Лазаров центрира отдясно и се получи страхотно разбъркване, където бяха намесени До Кармо и  Камбуров, топката попадна на Тунчев, който от 6 метра, сам срещу вратаря би топката в небето.

В 58-ата минута домакините отново пропуснаха, след центриране от корнер на Лазаров, Тунчев намери топката, която мина на сантиметри от горната греда на Стоянов. Следващите 15-тина минути не се случи нищо интересно. Лудогорец псотепенно установи своя натиск, докато Локомотив се опитваше да атакува, но не успяваше да направи нищо съществено. В 73-ата минута Кайсара направи страхотно двойно подаване с Платини и стреля, но Господинов спаси. Минута по-късно Мисиджан стреля, но отново вратарят на домакините се справи. В 80-ата минута Паулинъо стреля от дистанция, но топката мина далеч от вратата на Стоянов. Осем минти преди края на срещата Мисиджан бе изведен сам срещу Господинов,  стреля ниско по тревата, но вратарят на „смърфовете“ спаси.

В 84-ата комбинация добро двойно подаване между Платини и Ешпинъо, последва подаване към Абало, който стреля, но Господинов отново спаси. До края на срещата нямаше положения, които да застрашат двете врати, защото Лудогорец задържаше умело топката и не позволи на Локо да организира добри атаки. Така, двубоят завърши 0:1.

Локо Пд : Господинов, Тодоров, Крачунов, Тунчев, Диего, Ндайе, Георгиев(Стефанов 85`), Якимов(Паулинъо 46`), Лазаров, До Кармо(Атанасов 85`), Камбуров

Лудогорец :  Стоянов, Барт, Моци, Шоко, Кайсара, Ешпинъо, Златински, Ернандес, Александров(Мисиджан), Абало(Мантула 89`), Платини