Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Локомотив с класика срещу Тунджа Ямбол, класира се за финала на Pomorie cup

Локомотив победи с 3:0 Тунджа Ямбол в поредната си контрола от зимната подготовка. Двубоят беше втори за Локомотив в групата на тима на турнира Pomorie cup. В първия двубой Локомотив завърши наравно 2:2 срещу Черноморец. С тази победа “железничарите” си гарантираха място на финала, защото спечелиха групата си с 4 точки, финалът е в събота от 15:00ч.

Головете за Локомотив реализираха Йоан Ласиман в 16-та минута и влезлите през втората част Бранимир Костадинов и Александър Якимов в рамките на 2 минути между 71-та и 73-та минути.

В 4-та минута Янко Сандански отправи удар, който премина в аут, а две по-късно Малчев остана сам срещу Скорчев, но ударът му премина покрай вратата.

В 10-та минута Локомотив пропусна чудесна възможност да открие резултата, след чудесно двойно подаване между Ласимант и Дяков, последният остана сам срещу вратаря. Ударът му бе избит от стража, но топката попадна на метър пред голлинията у Карагарен. На два пъти обаче изстрелите му бяха отбити от защитници на Тунджа

Последва и удар на Дончев от Тунджа над вратата.

loko tundja

В 16-та минута Локомотив откри, след удар на Ласиман, топката се отбива в напречната греда. Отново той посрещна отскочилата топка с чудесно изпълнение на задна ножица и открива резултата.

В 30-та минута Карагарен се опита да прехвърли вратаря на Тунджа Божилов, но топката премина над вратата.

Последваха два удара на Карагарен и Кики, но те не намериха очертанията на вратата.

Малко преди края на полувремето Локомотив изпусна невероятно положение. Карагарен пусна пас по земя, успоредно на голлинията, Дани Кики стреля от 2 метра на празна врата – високо над напречната греда.

В началните минути на второто полувреме Ласиман отправи удар, който беше избит от вратаря на Тунджа.

Тимът от Югоизточната “В” група отговори с изстрел на Христов, който обаче премина покрай вратата на “смърфовете”.

Локомотив успя да реализира два бързи гола в рамките на 2 минути, като техни автори станаха влезлите през втората част Костадинов и Якимов. Първо в 71-та Бранимир Костадинов вкара много красив гол, след като от левия ъгъл на наказателното поле на Тунджа, от воле по диагонала отбеляза за 2:0.

В 73-та минута Александър Якимов реализира отблизо за 3:0.

Така Локомотив спечели двубоя с 3:0 и спечели групата си с 4 точки, втори остана Черноморец с 2, а Тунджа остана с 1 точка на последното място.

Финалът на Pomorie cup 2015 е в събота от 15:00ч., а след 2 часа ще стане ясен и съперникът на “смърфовете” на финала. За място на финала спорят дублиращият отбор на Берое и Созопол.

Локомотив: Теодор Скорчев, Богомил Дяков, Александър Горанов, Игнат Дишлиев, Здравко Илиев, Ванчо Траянов, Янко Сандански, Бирсент Карагарен, Благой Наков, Йоан Ласиман, Дани Кики (Александър Якимов, Бранимир Костадинов)

Тунджа (Ямбол): Божилов, Дончев, Тодоров, Тузаков, Генчев, Димитров, Славов, Христов, Николов, Малчев, Станев