ВИДЕО И СНИМКИ: Локомотив обърна Нефтохимик в Бургас и спечели с 3:1

Локомотив се върна на победния път, след две поредни загуби от Черно море и Лудогорец. Възпитаниците на Александър Станков успяха да се наложат в Бургас срещу Нефтохимик, след като обърнаха резултата и победиха с 1:3. Пловдивчани се отчетоха с добра игра в динамичен мач, но и с адски много пропуски, които ги лишиха от по-голям резултат.

Първият добър шанс бе за домакините, когато след центриране от корнер Кевин Колибали стреля с глава, Господинов не излезе добре, но футболистът на “зелените” не успя да намери вратата. В 8-ата минута Чипев шутира от дистанция, но вратарят на гостите спаси.

Четири минути Нефтохимик имаше чудесен шанс да открие резултата, след като Живко Петков финтира противников защитник, стреля, но Господинов с мъки спаси. След 14 минути игра Манев направи страхотен пробив по лявото крило и развинти Крачунов, стреля, но Тунчев изби топката. В 18-ата минута Нефтохимик поведе, след като Колибали центрира  на главата на Живко Петков, който от точката на дузпата насочи топката в горния десен ъгъл на Господинов за 1:0

Първите 20 минути от срещата бяха трагични за черно-белите. Те нямаха нито едно положение за гол и определено домакините бяха по-добрия отбор и заслужено водеха в резултата. След 23 минути игра Мартин Камбуров стреля прекрасно от фаул, от лявата страна на пеналта, но Караманов спаси. Последва удар на Валери Георгиев, но той бе над вратата.

Пет минути по-късно, след центриране вратарят на домакините изби, Н`Дайе стреля с глава, но Караманов отново бе безупречен. Няколко секунди по-късно отново Н`Дайе стреля от около 35 метра, но топката мина на метър над гредата. В 33-ата минута Локомотив изравни след фантстичен гол на Диего Ферарерсо, който финтира футболист на Нефтохимик и стреля от около 26 метра в горния десен ъгъл на Караманов за 1:1.

Осем минути преди края на първата част Камбуров стреля от фаул, от около 23-24 метра, но топката мина над гредата. Две минути преди края на първата част Локомотив поведе. Невероятен пас, който прехвърли цялата защита на Нефтохимик, намери Йордан Тодоров, който сам срещу Караманов не му остави шанс, след удар по земя в долния ляв ъгъл.

Минутка по-късно Живко Петков бе изведен сам срещу Господинов, опита се да го прехвърли, но вратарят на гостите успя да спаси с мъка. В самия край на първата част гостите имаха шанс за трети гол, след като Станков Йовчев бе изведен и върна към Камбуров. Последният стреля, но топката мина покрай десния стълб на Караманов. Така, полувремето завърши с аванс за гостите 1:2.

Първите 10-тина минути на втората част започнаха лежерно, с превес на гостите. В 56-ата минута, центриране отляво намери До Кармо, който свали топката с глава към Паулинъо, но Караманов изпревари халфа на “смърфовете”. Минутка по-късно домакините имаха шанс за изравняване, след ниско центриране по земя на Лемперов, но Господинов изпревари Петков.

След час игра Живко Петков навлезе по лявото крило в наказателното поле на Локо, опита прострелно центриране, но  Димитров не успя да засече. Четири минути по-късно Нефтохимик изпусна шанс да изравни, след страхотен удар на Чипев от фаул, който удари горната греда на Господинов. В 71-ата минута страхотна контраатака на Локомотив, Н`Дайе бе изведен от Тодоров и стреля, Караманов спаси, а Здравко Лазаров стреля слабо с глава.

В следващите 15-тина минути не се случи нищо съществено. Локомотив задържаше топката умело, а Нефтохимик опита стихийни атаки, но гостите се прегрупираха добре в защита и правеха бързи контраатаки.

В 84-ата минута Мартин Камбуров направи уникален пропуск, след като Здравко Лазаров напредна отляво и пусна топката към Камбуров, който сам срещу вратаря пропусна, биейки в него. Три минути по-късно Камбуров направи самостоятелен пробив отдясно, но се засуети и не подаде топката, която му бе избита от крака.

Невероятен пропуск на Здравко Лазаров, 2 минути преди края на срещата, след като бе намерен отлично с прострелно центриране отдясно. Лазаров стреля сам срещу вратаря, но неточно. Три минути след добавеното време Лазаров центрира по лявото крило към Тодоров, който вкара гол, но той бе отменен поради засада. Пократителен пропуск на Здравко Лазаров в 94-ата минута, след брилянтна контра започната от него. Той намери Камбуров, който му върна жеста, а Лазаров от 1 метър не успя да уцели вратата. В крайна сметка логичното се случи и Локомотив вкара 3-ти гол, след ниско центриране по тревата отдясно, Лазаров засече топката за 1:3. Така, двубоят завърши при този резултат.

Нефтохимик: Евгени Караманов, Кевин Колибали(Лемперов 45`), Ангел Йошев, Георги Хашев, Ивелин Янев, Коста Янев(Рачев 79`), Николай Чипев, Емануил Манев, Георги Вълчев(Христов 64, Петър Димитров, Живко Петков

Локомотив: Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Александър Тунчев, Пламен Крачунов, Диего, Валериев, Аласан Ндайе, Паулиньо(Стефанов 65`), Габриел До Кармо(Кики 81`), Мартин Камбуров, Станко Йовчев(Лазаров 62`)