Локомотив ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Слаб и безидеен Локомотив дерайлира край “Аязмото”

Берое победи Локомотив Пд като домакин в мач от 16-ят кръг на “А” група. “Черно-белите” не показаха нищо запомнящо се и заслужено загубиха с 3:0 на стадиона край “Аязмото”.

Двубоят започна на доста високо темпо. Двата отбора водят битка в центъра на терена.

В 7-та Давид Каядо се възползва от грешка на Н’Диайе и навлезе опасно в наказателното поле на Локомотив, но там защитата се справи.

В 9-тата минута Локомотив изпълни пряк свободен удар. Топката бе центрирана по посока на вратата на Караджов, но футболист на “черно-белите” отправи много слаб удар и стража ба Берое улови.

В 14-тата минута играчите на Берое направиха атака като по учебник с много подавания. Давид Каядо центрира кълбота по земя, най-съобразителен се оказа Христов, който отправи удар, но топката мина на сантиметри покрай вратата на Господинов

В 17-тата минута Берое откри резултата. След изпълнение на ъглов удар топката бе избита от наказателното поле. Георги Андонов открадна топката и залъга футболист на Локомотив и с много красив удар от около 22-23 метра прати топката в долния десен ъгъл на вратата пазена  от Господинов.

След изпълнение на пряк свободен удар Берое направи прекрасно заучено положение. В 24-тата минута топката бе върната на точката за дузпата по земя и с красив премерен удар Давид Каядо отбелязва втори гол в мача.

След втория гол на “зелените” Локомотив поде инициатива и започна все повече да поглежда към вратата на Берое.

В 34-тата минута Белаид отправи удар от около 35-40 метра, но топката мина много над вратата.

В 42-тата минута се откри прекрасен шанс за Локомотив.. Мартин Камбуров изпълни пряк свободен удар, но стражът на Берое внимаваше и улови кълбото.

След пет минути игра по-активният отбор на терена бе Локомотив. “Черно-белите” редяха атака след атака, но в завършващата фаза нямаха успех.

В 51-тата минута последва изпълнение на ъглов удар. Топката бе изсипана в наказателното поле на Локомотив там се получи сериозен карамбол. В крайна сметка най-съобразителен се оказа Венци Христов, който от около 4 метра не сгреши и опъна за трети път мрежата на Господинов.

Борислав Стойнев центрира топката в наказателното поле на “черно-белите” там играч на Берое успя да засече и кълбото се отклони в горната греда и напусна очертанията на терена.

Венцислав Христов получи много добър извеждащ пас, навлезе опасно в полето на “смърфовете” и отправи хубав диагонален удар, но Господинов успя да избие кълбото в корнер.

В 65-тата минута последва центриране в наказателното поле на Берое, където Мартин Камбуров обаче не успя да си спре добре топката, тя му се изплъзна и попадна в ръцете на Караджов.

15 минути преди края на срещата господари на терена са Берое. “Зелените” направиха много хубави комбинации по между си и само малшанса ги лиши от това да отбележат още голове във вратата на Локомотив.

В 77-та минута Локомотив бе напът да вкара почетен гол, но за съжаление на “черно-белите” атрактивното изпълнение на Крис Гади не успя да оцели вратата на Караджов.

В 90-тата минута Мартин Камбуров изпълни красив пряк свободен удар но топката срещна горната греда на Караджов.