СНИМКИ И ВИДЕО: Локомотив разгроми Любимец с 5:0 в мач с тренировъчно темпо (обновена)

Локомотив Пловдив разгроми Любимец насред Лаута. Пловдивчани започнаха доста лежерно мачът. След почивката обаче “смърфовете” се мобилизираха и за 13 минути отбелязаха четири гола. По този начин Локомотив отива на 2 точки от градския съперник Ботев.

Първите 10 минути преминаха в нормално темпо. Атаки не липсваха и пред двете врати. Локомотив обаче съумя да организира повече положения. Домакините имаха доста шансове от статични положения, но защитата на Любимец бе на място и успя да предотврати опасност пред вратата на Цанков.

След зачестилите нарушения от страна на Любимец, пред Локомотив се откри уникален шанс да поведат в резултата. В 17-тата минута Лазаров изпълни пряк свободен удар. Топката бе добре премерена, но мина покрай вратата на Любимец.

В 23-тата минута Лазаров изпълни ъглов удар, топката бе избита от футболист на гостите, но кълбото стигна до Тодоров, който от своя страна върна напрежението пред вратата на Любимец. Най-високо скочи Мартин Камбуров, който нанесе удар с глава, но вратаря Цанков улови.

В 27-тата минута Камбуров се озова в наказателното поле. Топката бе трудно за него, но успя добре да се обърне и я върна в зоната около точката на дузпата. На това място бе Маламов, но бе изненадан, че кълбото достигна до него и бе изпреварен от защитник на Любимец, който изрита топката далеч от тяхното поле.

Първите 30 минути преминаха под натиска на Локомотив. Пловдивчани наложиха сериозен домакински натиск, който оказва своето влияние. Любимец губеше топката още във фаза организиране на атака.

В 33-тата минута Майкъл Тевия игра с ръка в близост до наказателното поле. Съдята мигновено отсъди фаул. Камбуров застана зад топката, но след изтрела тя попадна в ръцете на Цанков.

След множеството атаки на Локомотив дойде ред и на Любимец. Тевия навлезе към наказателното поле на Локомотив и центрира, но двама футболисти се разминаха с топката.

В 38-тата минута капитана на Локомотив Здравко Лазаров опита удар от воле, но вратаря на Любимец отново улови.

Майкъл Тевия добре залъга футболист на Локомотив и много технично пусна топката на Ангелов, но той игра с ръка и съдята Мартин Александров отсъди фаул.

До края на полувремето не се случи нищо интересно.

В началото на второто полувреме Локомотив тръгна доста устремено и за една минута направиха три много сериозни положения, но защитата на Любимец се справи с тях.

В 49-тата минута Казаферис пусна дълъг пас към Данчо Тодоров, като последния остана сам срещу Цанков, но топката мина покрай вратата на Любимец.

Минута по-късно Камбуров имаше шанс да открие резултата, но топката му бе избита точно преди завършващия удар. Кълбото излезе в корнер и пак играч на Локомотив отправи добре топката по посока на вратата на Цанков, но той я отрази.

В 51-та минута Крис Гади влезе към половината на Любимец и центрира. Там най-съобразителен се оказа Камбуров. Той отправи удар с глава, но тя мина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Доста сериозен натиск оказаха пловдивчани през първите минути на второто полувреме и само късмета ги лиши от отбелязване на гол.

В 56-тата минута топката влезе в мрежата на Любимец. След центриране Н’Дайе свали топката, но тя се удари в крака на Танко Дяков и тя влезе в собствената му врата.

Локомотив материализира добрата си игра и в 60-тата минута пловдивчани отбелязаха гол. След центриране от корнер на Лазаров Камбуров надскочи двама футболисти на Любимец и с премерен удар с глава отбеляза втория гол в мача.

В 63-тата минута Мартин Камбуров бе задържан в наказателното поле и Мартин Александров отсъди дузпа. Мунин получи червен картон за тази негова постъпка. Зад топката застана Камбуров и с блестящ удар прати топката в горния десен ъгъл във вратата на Цанков.

Три минути по-късно бе отсъден фаул в полза на Локомотив. Лазаров направи добър удар по посока на врата на Любимец, но тя премина покрай страничния стълб.

В 68-тата минута в игра влезе Дани Кики. Точно с първото си докосване той отбеляза четвъртия гол за Локомотив.

След четвъртия гол на Локомотив мача премина в тренировъчно темпо. Действията се развиваха в центъра на терена. По-активни бяха отново “смърфовете”, а Любимец само се отбраняваше.

В 85-тата минута Тодоров остана очи в очи срещу вратаря на Любимец, но играча на Локомотив се опита прекалено технично да изиграе ситуацията, но стража Цанков улови коженото кълбо.

В 92-та минута Мартин Камбуров отбелязва своя хеттрик. Нападателя на Локомотив получи добре топката пред наказателното. След отлично овладяване той навлезе остро към наказателното поле на гостите и отбеляза своя трети гол.

Червени картони: Мунин (Любимец)

Локомотив:  Господинов, Казнаферис, Крачунов, Тодоров, Камбуров, Георгиев, Н’Дайе (Илиадис 73), Маламов (Кики 68), Гади, Лазаров-к (Тимонов 70), Диего.

Резерви: Акалски, Кики, Тимонов, Марков, Тунчев, Стефанов, Илиадис

Любимец: Цанков, Мунин, Дяков (Иванов 60), Атанасов, Петров, Колев, Огнянов-к, Ангелов (Веселинов 66), Будинов, Тевия, Шоколаров.

Резерви: Рашков, Минчев, Аяяс, Иванов, Романов, Веселинов.