МарицаСпартакФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: В мач с уникален гол и дузпи, Марица отстрани Спартак за Купата

С протест срещу собственика на Марица Мартин Ленгеров започна дербито между Марица и Спартак, което беше финал на Областния кръг в турнира за Купата на България.  Двубоят се забави с 10 минути и започна в 18:10ч. заради протеста. Марица успя да излъже Спартак и победи след дузпи своя опонент и продължава напред за Купата.

Двубоят се игра пред близо 600 зрители на стадион “Марица”, а срещата беше ръководена от съдия номер 1 на Пловдив Георги Кабаков.

Доста фенове на Марица бащи и майки на деца от школата, както и самите деца окупираха терена те изразиха несъгласие със собственика Мартин Ленгеров, който не иска да пусне Лев Инс в управлението на клуба, а пари в отбора няма.

Първото полувреме не беше много интересно като ще се запомни с два изстрела в края на полувремето. Първо Марица отправи опасен удар, но вратарят на Спартак Витанов спаси, а след това и Спартак отправи удар, но и стражът на Марица беше на мястото си.

През втората част Спартак натисна своя съперник, докато Марица разчиташе основно на контраатаки. Още в първите минути на второто полувреме Спартак остана с 10 човека Емил Генов падна за дузпа, но съдията Георги Кабаков прецени, че той е симулирал и му даде жълт картон, това беше втори жълт картон за бившия играч на Любимец и той остави своите с човек по-малко.

Това обаче не повлия на Спартак и в 53-та минута Николай Пърнаров направи хубав пробив пусна към Станимир Димитров, който елегантно с пета откри резултата. Последваха още няколко опасни положения пред вратата на Марица, като най-чистото беше на юношата на Марица Борислав Никифоров, който навлезе в наказателното поле опасно, но си поведе топката и вратарят на Марица го изпревари последва нов удар на Никифоров, но той премина в аут.

В 75-та минута Марица изравни с превъзходен гол на Енверт Йорданов от 25 метра играчът на “пиратите” излъга двама футболисти на Спартак и с хубав удар в горния десен ъгъл на вратата на Витанов изравни резултата.

До края на двубоя единственото по-интересно беше поройният дъжд, който се изсипа над стадиона и последвалата дъга.

След края на двубоя нямаше продължения, защото на тази фаза от турнира се преминава директно към дузпите.

Ивайло Герджиков, Христо Стаев и Димитър Юруков изпуснаха за Спартак и така с общ резултата 3:1 след дузпите Марица отстрани Спартак и се класира за междуобластните квалификации в турнира. Единствено Николай Пърнаров успя да отбележи за гостите. За Марица и трите дузпи бяха вкарани съответно от Марио Павлов, Енверт Йорданов и Елмаз Сюлейман.

Марица: Димитър Георгиев, Георги Нихтянов, Иван Пейчев, Найден Рашков, Иван Костадинов, Иван Влашев, Денис Хасан, Иван Йорджев, Илмаз Сюлейман, Енверт Йорданов и Румен Салиев (Марио Павлов, Рангел Делев, Атанас Атанасов)

Спартак: Александър Витанов, Николай Парнаров, Светлозар Куртов, Кристиян Кумбаров, Емил Генов, Ивайло Герджиков, Огнян Съръев (Христо Стаев), Станимир Димитров (Борислав Никифоров), Димитър Юруков, Рангел Кордов (кап.), Светослав Читаков (Емил Иванов)