Ботев ПловдивФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев надигра Славия в изключителна драма

Ботев победи Славия с 3:2 в много драматична среща от 6-ия кръг на “А” група. “Канарчетата” първо трябва да обръщат резултата, след като Курдов откри за Славия, но Ромарио и Неделев обърнаха двубоя, Фернандо Да Силва изравни, а Томаш Иршак вкара победното попадение за Ботев.

В 5-та минута Тодор Неделев центрира от корнер, Бобан Грънчаров отправи удар с глава, но Кунчев изби в нов корнер. След това се повтори същото, но отново Кунчев спаси. В 8-та минута Томаш Иршак центрира от фаул, Анисе отправи удар с глава, но той не намери очертанията на вратата на “белите”.

В 10-та минута Валери Домовчийски даде знак за смяна на треньорски щаб на Ботев. Секунди по-късно именно Домовчийски отправи лек удар с глава, който не затрудни Кунчев. В 12-та минута Домовчийски беше заменен от Станислав Костов. В 17-та минута Тодор Неделев отправи удар от 25 метра, но той излезе в аут.

Секунди след това грешка в отбраната на Ботев позволи на Атанас Курдов да открие резултата, бившият нападател на пловдивчани се озова сам срещу Стаховяк с хубав прехвърлящ удар откри, след попадението Курдов не се зарадва и показа уважение към бившия си клуб.

Ботев изравни с чудесно попадение на Ромарио в 21-та минута. Рожденикът днес Ромарио овладя топката и с хубав удар от границата на пеналта прати топка в долния ляв ъгъл на вратата на Кунчев.

В 32-та минута последва опасен изстрел на Галин Иванов, който направи хубав пробив, но Стаховяк изби в корнер, а след него последва много неточен изстрел на Милен Василев.

В 34-та минута Ботев направи пълен обрат Тодор Неделев получи пас от Мариян Огнянов, който навлезе в наказателното поле и с хубав удар вкара във вратата на Кунчев.

В 40-та минута Ромарио беше изведен добре, но би над вратата. В 44-та минута Мариян Огнянов отправи опасен удар от пряк свободен удар, но той не влезе не намери очертанията на вратата.

В 50-та минута Томаш Иршак отправи удар от над 20 метра, но той попадна право в ръцете на Кунчев. В 59-та минута Галин Иванов направи хубав пробив и отправи удар, но той премина опасно над вратата на Стаховяк.

В 61-та минута Тодор Неделев отправи хубав удар извън пеналта, но Кунчев спаси. Малко след това Станимир Стоилов направи втората си смяна и замени Мариян Огнянов с Георги Сърмов. При първото си докосване с топката Сърмов отправи изстрел, който обаче беше неточен.

В 63-та минута Галин Иванов пусна пас в наказателното поле на Ботев към Диего Невес, но той и пазещият го Артур Енрике се разминаха с топката, кълбото обаче продължи към Фернандо Да Силва, който изравни резултата. В следващата атака Ботев отговори с удар на Костов, но той беше доста неточен.

В 73-та минута удар Невес беше избит в корнер от Стаховяк. В 75-та минута центриране на Томаш Иршак беше засечено с глава от Станислав Костов, но ударът на нападателя беше отразен от Стаховяк. В 77-та минута двойно подаване между Сивард Спрокел и Тодор Неделев завърши с удар на последния, но отново Кунчев спаси.

Ботев все пак стигна до гол в 78-та минута Тодор Неделев подаде към Луис Педпо той изведе чудесно Томаш Иршак, който с хубав удар не остави никакъв шанс на Кунчев за 3:2.

В 83-та минута силен удар на Анисе премина в аут.

С победата Ботев се изкачи на 2-то място с 13 точки, като изпревари Любимец и Литекс, които играят утре. Пловдивчани са на две точки зад лидера Лудогорец.

Ботев – Славия 3:2

Голмайстори: 0:1 Атанас Курдов 18, 1:1 Ромарио Кортзорг 21, 2:1 Тодор Неделев 34 2:2 Фернандо Да Силва 63 3:2 Томаш Иршак 78

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Бобан Грънчаров, Сивард Спрокел, Артур, Томаш Иршак,  Анисе Абел, Тодор Неделев, Ромарио Кортзорг (Луис Педро 73), Мариян Огнянов (Георги Сърмов 62), Валери Домовчийски (Станислав Костов 12)

Славия: Стефано Кунчев, Димо Атанасов, Живко Желев, Стефан Велков, Радослав Димитров, Богомил Христов (Янко Сандански 72), Милен Василев (Диего Невес 52), Олег Шалаев, Галин Иванов, Радослав Василев (Фернандо Силва 52), Атанас Курдов