Ботев ПловдивДербито на ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев взе Пловдивското дерби и излезе начело в “А” група

Ботев победи Локомотив с 2:0 в Пловдивското дерби. И двата гола за домакините реализира Абел Анисе в 18-та и 55-та минути. С тази победа Ботев излезе начело в елита ни, преди двубоите на Литекс и Лудогорец.

Двубоят започна с фаул срещу Александър Якимов, след центрирането не последва нищо интересно. Двубоят се изнерви и Габриел До Кармо получи жълт картон, заради нарушение срещу Адам Стаховяк.

Малко по-късно Ботев стигна до най-опасно положение до момента в двубоя. Ромарио отправи удар с глава, но успя да засече в очертанията на опразнената от Господинов врата.

В 12-та минута Диего Фераресо получи втория жълт картон в двубоя за Локомотив, след нарушение срещу Йордан Христов. След центрирането на Тодор Неделев Господинов успя да улови.

В 18-та минута Тодор Неделев изведе чудесно Абел Анисе очи в очи срещу Йордан Господинов и мадагаскарецът не сгреши и откри резултата.

В 20-та минута Борис Галчев получи първия жълт картон за Ботев и общо трети в двубоя.

В 27-та минута Борис Галчев направи фаул в центъра на терена и беше изгонен след втори жълт картон.

В 33-та минута опасно центриране по тревата на Александър Якимов затрудни първоначално Стаховяк, но полският вратар на “канарчетата” все пак успя да улови. Малко по-късно в 35-та минута опасно центриране на Анисе беше избито от Господинов.

В 43-та минута Тодор Неделев отправи много опасен удар, който профуча опасно покрай вратата на Господинов.

Малко преди края на полувремето Йордан Тодоров получи жълт картон, заради фаул.

До края на полувремето не се случи нищо интересно и така Ботев се оттегли на почивката с гол аванс, но с човек по-малко.

В 55-та минута Ботев удвои преднината си, Ромарио проби опасно центрира по тревата и Анисе засече, отбелязвайки втория си гол в двубоя.

В 60-та минута численото равенство беше възстановено, след като Габриел До Кармо получи втори жълт картон за симулация и остави Локомотив с 10 човека.

В 63-та минута изстрел на Йордан Тодоров премина опасно в аут, а след това последваха два жълти картона един за Локомотив – Костадин Марков и един за Ботев – Веселин Минев.

В 73-та минута Ромарио отправи много опасен удар от границата на пеналта, но топката премина в аут. В 82-та минута Пламен Крачунов беше жълт картон за спор със съдията, а преди това Тунчев направи фаул срещу Сърмов, след неговото изпълнение ударът на Неделев премина над вратата. В 87-та минута Дяков пусна към Ромарио, който от близо обаче би над вратата.

Ботев – Локомотив 2:0

1:0 Абел Анисе 18 2:0 Абел Анисе 55

Жълти картони: Габриел До Кармо, Диего Фераресо, Йордан Тодоров, Костадин Марков (Локомотив), Борис Галчев, Вандер, Веселин Минев(Ботев)

Червен картон: Борис Галчев втори жълт 27, Габриел До Кармо втори жълт 60

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Бобан Грънчаров, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Томаш Иршак, Борис Галчев, Абел Анисе (Станислав Костов 90), Ромарио Кортзорг, Тодор Неделев (Костадин Дяков 85), Вандер Виейра (Георги Сърмов 46)

Резерви: Росен Андонов, Елведин Джинич, Костадин Дяков, Артур Енрике, Луис Педро, Станислав Костов, Георги Сърмов

Локомотив: Йордан Господинов, Диего Фераресо, Пламен Крачунов, Александър Тунчев, Йордан Тодоров (Дани Кики 81), Аласан Н’Дайе, Валери Георгиев, Александър Якимов (Костадин Марков 62), Габриел до Кармо, Мартин Камбуров, Здравко Лазаров

Резерви: Божидар Стойчев, Дани Кики, Костадин Марков, Асен Георгиев, Станко Йовчев, Флавио Паулиньо, Георги Стефанов