СНИМКИ: Ботев се върна на победния път при гостуването си на Черноморец

Ботев победи Черноморец с 2:0 като гост в двубой от 5-ия кръг на News 7 футболно първенство. Головете за “канарчетата” вкараха Бобан Грънчаров в 1-та минута и Ромарио Кортзорг в 11-та минута.

IMG_3672 (Copy)

Още при първата си по-сериозна опасност пред вратата на Черноморец Ботев поведе. Тодор Неделев центрира от фаул, а Бобан Грънчаров засече с глава и не остави никакви шансове на Дашев за 1:0. В 4-та минута Борис Галчев отправи удар, но той беше неточен. В 7-та минута Бруно Оливейра отправи слаб изстрел и Стаховяк без проблеми спаси, а две минути по-късно Мариян Огнянов отправи удар, но и Дашев се намеси добре и спаси. Малко по-късно Тодор Неделев опита от дистанция да вкара, но Дашев спаси. Секунди по-късно Ботев удвои преднината си Анисе навлезе в пеналта пусна към Ромарио Кортзорг и холандецът на опразнената врата вкара за 2:0. В 20-та минута Анисе се справи с двама играчи на домакините, но ударът му не беше неточен. В 23-та минута Борис Галчев пусна към Мариян Огнянов, той навлезе в наказателното поле и отправи опасен удар, който обаче не намери очертанията на вратата на Черноморец. В 32-та минута Борис Галчев изведе Анисе сам срещу Дашев, бившият играч на Черноморец обаче реши да излъже стража на “акулите”, но Дашев успя да му отнеме топката. В 35-та минута Черноморец стигна до най-чистото си положение от началото на двубоя. Маркиньо отправи удар, който премина опасно покрай вратата на Стаховяк. 3 минути по-късно Черноморец оцеля Галчев изведе Огнянов, който продължи към Ромарио Кортзорг, холандецът отправи удар, но Мартин Кавдански от голлинията изби в корнер. В 43-та минута Лъчезар Балтанов центрира от фаул, а Чико отправи удар с глава, който беше доста неточен. Така завърши и първата част, в която Ботев успя да надиграе категорично Черноморец.

bultras burgas

В 50-та минута Мариян Огнянов получи топката в наказателното поле и отправи удар, но Яни Пехливанов изчисти от голлинията. В 58-та минута Борис Галчев беше изгонен за втори жълт, след като направи фаул картон и остави Ботев с човек по-малко. В 64-та минута Фонсека центрира към Маркиньо, който отправи удар в аут. В 68-та минута Маркиньо отправи много неточен изстрел от фаул, а малко преди това Георги Сърмов се появи в игра на мястото на Тодор Неделев. В 71-та минута слаб удар на Фонсека не затрудни Стаховяк, който спаси. В 82-та минута Венелин Филипов центрира към Николай Павлов, който е бивш играч на Ботев, ударът с глава на Павлов беше неточен. Станимир Стоилов извърши втората си смяна в 83-та минута, когато Костадин Дяков замени Ромарио Кортзорг. В 87-та минута Маркиньо отправи далечен удар високо над вратата. В 90-та минута Валери Домовчийски влезе на мястото на Анисе.

С тази победа Ботев е трети с 10 точки с равни точки с Литекс. Това беше 4-та победа на Ботев на “Лазур” и 5-та среща без загуба на бургаския стадион от началото на година. Ботев Ботев на два пъти в Черноморец през март с 2:1, сега с 2:0. Пловдивчани записаха и победи срещу Астана и Жрински Мостар с 5:0 и 2:0 в Лига Европа и равенство срещу Щутгарт 1:1 отново за Лига Европа.

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Томаш Иршак, Борис Галчев, Тодор Неделев (Георги Сърмов 68), Ромарио Кортзорг (Костадин Дяков 83), Мариян Огнянов, Абел Анисе (Валери Домовчийски 90)

Черноморец: Ник Дашев, Маркиньо, Нажиб Аммари, Жереми Манзоро, Чико (Венелин Филипов 76), Мартин Кавдански, Крум Стоянов, Лъчезар Балтанов, Карлос Фонсека, Бруно Оливейра (Яни Пехливанов 46), Петър Атанасов (Николай Павлов 64)