Ботев ПловдивСъбитияФутбол

Хищникът Кампос отново заблестя за Ботев (Пд) в неофициалния дебют на Димитър Пиргов с “жълто-черната” фланелка

Отборът на Ботев (Пд) записа първа победата по време на зимния си лагер в Турция.

След като преди два дни момчетата на Николай Киров направиха 2:2 срещу сръбския Раднички (Ниш), в днешния петъчен следобед те успяха да надделят минимално с 1:0 над украинския Олександрия на терените на комплекс “Голд Сити” в Алания.

Единственото попадение в срещата бе реализирано от новата бразилска перла на пловдивчани Диого Кампос, който бе точен 10 минути преди края на първата част (34′). Макар и в неофициални срещи, това е трети гол за кариоката с екипа на “канарите”, след като той бе точен на два пъти и при успеха над Марица с 3:0 преди седмица на “Коматево”.

Иначе Ботев (Пд) завърши срещата с човек по-малко след изгонването на Йордан Минев 5 минути преди края на двубоя. Нарушението на бранителя срещу играч на украинците провокира дузпа, която обаче бе спасена от Иван Чворович.

Срещата бе белязана от неофициалния дебют на бранителя Димитър Пиргов, който влезе в игра в средата второто полувреме на мястото на Радослав Терзиев в центъра на защитата.

“Канарите” се настаниха в половинaта на съперника още от първата минута. В 3-та минута Тодор Неделев стреля много прецизно от пряк свободен удар, но стражът на Олександрия внимаваше и изби в корнер.

В 18-та минута на срещата Густаво вкара топката във вратата на съперника, след като се измъкна сам от защитата и преодолява вратаря на Олександрия, но флагът за засада бе вдигнат след паса от дълбочина на Балтанов.

12 минути след това Ндунгала получи на левия фланг и по традиция обърна топката на десния си крак, навлизайки към центъра и търсейки шут. Ударът на французина бе точен, но много слаб и не затрудни Панкив, който улови.

ГОООЛ Диого Кампос откри за Ботев (Пд) в 34-та минута на срещата – 1:0!

Новото бразилско попълнение на пловдивчани се измъкна по прекрасен начин зад защитата на Олександрия. Кампос получи пас от дълбочина от Густаво Афонсо, леко вляво от вратата на съперника. Кариоката преодоля двама защитници и отправи удар покрай вратаря Панкив, а топката се спря в мрежата на съперника.

Минута преди края Кампос получи страхотен шанс да удвои за Ботев (Пд). Диого получи около точката на дузпата след пас на Неделев, но ударът по земя на Кампос бе разгадан от стража на украинците и той изби.

През втората част Николай Киров направи няколко смени в своя състава, като в игра се появиха Чворович, Бризола, Кристиян Добрев, Димитър Калчев, Стивън Петков, като неофициален дебют с “жълто-черната фланелка направи и новопривлеченият Димитър Пиргов.

В 57-та минута Стивън Петков получи остра топка отдясно в наказателното поле от Панов. Петков стреля силно с глава, но ударът мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата Олександрия.

В 83-та минута на срещата Йордан Минев фаулира противников състезател в наказателното поле, а това принуди съдията да отсъди 11-метров дузпа за Олександрия. Наказанията за ‘жълто-черните” не приключиха дотук, след като Минев бе изгонен от игра за грубото си действие.

ДУЗПАТА Е СПАСЕНА след страхотната изява на Иван Чворович срещу нападателя на украинците Андрий Цуриков. Играчът на Олександрия отправи слаб удар в центъра на вратата, но сръбският страж на Ботев (Пд) внимаваше и улови.

До края на срещата не се случи нищо по-интересно и Ботев (Пд) и завоюва първата си победа на лагера в Турция.

Стартов състав на Ботев (Пд):

Ботев (Пд): 22. Кайзер (Иван Чворович 46′), 2. Панов, 18. Терзиев (Димитър Пиргов 62′) , 70. Димов, 23. Минев, 10. Юсеин (Фелипе Бризола 46′) 17. Балтанов, 8. Неделев, 93. Густаво (Кристиян Добрев 76′), 29. Ндонгала (Алваро Юлиано 69′), 9. Кампос (Стивън Петков 55′)

Резерви: 99. Чворович, 6. Юлиано, 7. Бризола, 30. Купенов, 31. Пиргов, 26. Георгиев, 28. Шопов, 27. Василев, 14. Калчев, 16. Жилов, 28. Дерменов, 79. Добрев, 20.Стивън Петков

Олександрия: 79. Панкив, 5. Бондаренко, 7. Бухал, 9. Пономар, 11. Цуриков, 13. Полиарус, 15. Запорожан, 20. Пашаев, 22. Хруцук, 29. Бацула, 44. Банада