След 13 месеца Ботев загуби у дома, Лудогорец отново се оказа “черна котка” за “канарчетата”

Ботев загуби от Лудогорец у дома с 1:2 в среща от 8-ия кръг в елита. Лудогорец откри чрез Абало, Безяк удвои, а Иван Цветков от дузпа вкара почетното попадение за домакините. Това беше първа загуба на тима у дома след точно 13 месеца без загуба като домакин, последното поражение на пловдивчани у дома беше на 11 август 2013. Това беше и мач номер 1700 за Ботев в елита, като тимът стана първият отбор извън столицата с толкова висок брой срещи в “А” група.

Преди началото на двубоя 9-годишният Коста Архондакис, който е болен от рак участва в жребия, а след това и даде началния удар на двубоя.

В 5-та минута Минев изведе Марселиньо сам срещу Стаховяк, бразилецът симулира за дузпа и Георги Йорданов даде жълт картон на бразилеца за симулация.

В 7-та минута Лудогорец успя да открие резултата. Мисиджан подаде към Даниела Абало, който отправи удар от границата на наказателното поле, Стаховяк успя да докосне топката, но изстрелът беше твърде силен и топката влетя в мрежата на поляка.

В 9-та минута Пламен Николов отправи удар с глава, който обаче беше неточен.

В 14-та минута хубава атака на Ботев завърши със силен удар на Милен Гамаков от дъгата на наказателното поле. Изстрелът на халфът обаче мина опасно покрай вратата на Стоянов.

В 21-та минута Лъчезар Балтанов отправи неточен изстрел от разстояние.

5 минути по-късно Безяк стреля неточно след като засече с центриране с глава.

В 30-та минута Александър Колев засече с глава центриране от корнер, но ударът му премина над вратата.

В 35-та минута след контра Кайсара пусна към Мисиджан, който стреля топката се удари в гредата и беше изчистена в корнер.

В 41-та минута Ботев беше много близо до изравняване. Мариян Огнянов стреля от фаул Стоянов успя със сетни усилия да я избие в корнер. След неговото изпълнение се стигна до спорно отсъждане за нарушение срещу Владислав Стоянов.

В 50-та минута Ботев допусна доста нелеп гол, Дани Абало центрира по тревата, а Радослав Терзиев се спъна и не успя да изчисти добре топката, която попадна при Безяк, който с удар от воле удвои преднината на гостите.

В 55-та минута Вили Вуцов направи двойна смяна като пусна в игра Цветелин Чунчуков и Горан Галешич, които замениха Момчил Цветанов и Милен Гамаков. Галешич направи и дебюта си за Ботев.

В 78-та минута Иршак пробва от трудна дистанция удар, но той беше доста неточен.

В 80-та минута Мисиджан центрира в пеналта към Абало, който отправи удар, но Стаховяк спаси удара му и последва корнер.

В 86-та минута Галешич отправи удар, който беше уловен от Стоянов.

В 87-та минута Козмин Моци игра с ръка и Ботев получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Иван Цветков, който не сгреши и намали резултата.

До края на двубоя Ботев опита да изравни, но не успя да стигне до чисто голово положение.

Така Лудогорец успя да изпревари Ботев и вече е втори в класирането с една точка повече от Ботев. “Канарчетата” станаха трети. Така Ботев продължава да няма победа срещу Лудогорец. Това беше и първа загуба на Ботев откакто тимът играе домакинските си срещи на клубната база в Коматево.