Славия удари звучен шамар на Локомотив още на старта в А група

Локомотив Пловдив допусна загуба още в първия кръг на “А” група. Днес Славия се наложи с класическото 3:0 над “черно-белите” в среща играна в София на стадиона в ”Овча Купел”.

futbolan2

Още във втората минута “смърфовете” получиха добър шанс да вкарат първото попадение за новия сезон в А група. Боне напредна и подаде към Камбуров, който стреля със силен изстрел, който бе избит в корнер от Георги Петков.

В следващите минути гостите притиснаха съперника в половината си, но без успех. Александър Тунчев бе на крачка от гола в 27-ата минута, когато засече с глава, но ударът му бе избит със сетни сили от Петков.

До края на първото полувреме двата отбора съсредоточиха играта в центъра на терена и така не допуснаха попадения.

Първото по-сериозни положение за втората част я създадоха “смърфовете”, които отправиха редица удари по посока вратата на Петков, но така и не стигнаха до гол.

Буквално в следващата атака Славия реализира първото попадение за новия сезон в ”А” група. Така в 68-ата минута, Янис Карабельов центрира към Ивайло Димитров, който се възползва от неориентирано излизане на Теодор Скорчев и отбеляза с глава за 1:0.

В 75-ата минута Дани Кики стреля от извън наказателното поле, но Петков улови.

Две минути след това Славия вкара и втори гол. ”Белите” поведоха бърза атака отдясно, Петър Атанасов центрира към наказателното поле на Локомотив, Тунчев изби назад и топката попадна в краката на останалия сам Иван Вълчанов, който с топовен изстрел направи резултата 2:0.

В добавеното време на срещата домакините направиха резултата класически. Боне сгреши в центъра на терена и Славия поведе контраатака. Монзоро пусна топката в наказателното поле фино между Котев и Тунчев и Ивайло Димитров без проблеми покачи на 3:0.

Ето и стартовите 11 на двата отбора:

Славия: 1. Георги Петков – 25. Цветомир Панов, 3. Димитър Пиргов, 6. Живко Атанасов, 71. Диего Фераресо – 10. Янис Карабельов, 5. Франк Мбарга – 7. Джереми Манзоро, 20. Петър Атанасов, 23. Емил Стоев – 14. Ивайло Димитров

Локомотив Пловдив: 1. Теодор Скорчев – 71. Пламен Крумов, 3. Александър Тунчев, 6. Кирил Котев, 25. Крум Стоянов – 7. Георги Вълчев, 90. Оливие Боне – 19. Димитър Велковски, 9. Дани Кики, 27. Димо Бакалов – 11. Мартин Камбуров