Локомотив ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

Отборът на Славия победи изключително слабия отбор на Локомотив Пловдив в мач от последния кръг на “А” група преди плейофите. Близо 100 привърженици на “смърфовете” присъстваха на стадиона в Овча Купел, като нито една от групите на ултрасите не разпъна свои знамена. Единственото знаме, което разпънаха “смърфовете” гласеше: “Глава си давам, България не давам на турска вяра!”.

Старши треньорът на пловдивчани Александър Станков изуми със състава си, като може би пазише част от футболистите си за следващия двубой в сряда с Добруджа.

Срещата започна с леко преимущество на домакините, като в първите минути те бяха по-активния отбор на терена. В 10-ата минута Мартин Камбуров стреля с глава, но кълбото мина на сантиметри от страничния стълб на Георги Петков. Пет минути по-късно Силва изведе добре Василев, но стражът на “черно-белите” Кирил Акалски излезе на време и улови кълбото.

slaviq loko

В 16-ата минута Силва измами няколко играчи на Локомотив и излезе очи в очи с Акалски, но ударът му срещна лявата греда на вратата. Две след това Йордан Тодоров остана сам срещу Петков, но вратарят на домакините спаси.

В 22-ата, “белите” стигнаха до гола и поведоха в резултата. Чавдар Янков центрира в наказателното поле на “смърфовете”, където Мартин Камбуров в опита си да я изчисти с глава я отби назад, топката попадна в краката на Кире Ристевски, който от един метър я отклони във вратата на Акалски.

Мартин Камбуров можеше да изравни в 33-ата минута, но се забави с удара си и кълбото бе уловено от Петков. Две минути след това Камбуров бе точен и изравни резултата с класен удар от границата на наказателното поле.

Шест минути след това Василев бе близо отново да изведе Славия напред в резултата, но и този път топката се отби в гредата на Акалски.

В 44-ата Крис Гади стреля опасно от извън наказателното поле, но топката срещна тялото на играч на “белите”. Така на полувремето двата отбора се разделиха при резултат 1:1.

Втората част започна с преса за Славия, а в 54-ата минута Локомотив остана с човек по-малко на терена, след като Георги Коруджиев получи спорен втори жълт картон и съответно напусна терена.

Пърата смяна в състава на “черно-белите” бе Тижани Белаид, който напусна на мястото на Н’Диае.

В 65-ата минута Кирил Акалски допусна комична грешка, като само късмета го спаси от това да получи гол във врата си. При върната топка към него, той я изби в тялото на Трифонов, но за щастие на гостите Иванов стреля неточно.

Три минути след това Славия отново поведе в резултата. Радослав Димитров центрира добре от дясно, Галин Иванов продължи необезпокоявано от защитата на гостите с глава към Веселин Марчев, който с плонж прати топката във вратата на “смърфовете”.

В следващата атака, “белите” отново бяха близо до трети гол, но кълбото отново срещна гредата на Акалски.

В 70-ата минута Александър Станков реши да търси изравнително попадение и пусна в игра Спас Делев на мястото на Крис Гади. Веднага след смяната обаче, Славия вкара трето попадение. То падна след центриране от корнер, а защитата на Локомотив отново бе некординирана и Пиргов с лекота в вкара във вратата на неадекватния Акалски.

Пет минути преди края на редовното време Славия вкара и четвърто попадение във вратата на гостите от Пловдив. Марчев намери добре Галин Иванов, който с лекота покачи на 4:1.

Така до края на двубоя до нови опасни възможности пред двете врати не се стигна и “смърфовете” бяха разгромени от Славия с 4:1. Така на практика следващият мач на Локомотив, който ще е срещу Ботев ще се играе на клубната база на “жълто-черните” в Коматево, ако те не бъдат наказани с лишаване от домакинство.

Славия: 1. Петков (к), 20. Димитров, 4. Ристевски, 6. Пиргов, 18. Апатич, 14. Сандански, 23. Шалаев, 8. Янков, 10. Силва, 33. Иванов, 11. Василев

Резерви: 12. Петров, 21. Пашов, 3. Величков, 26. Дюлгеров, 17. Марчев, 91. Карабельов, 7. Абушев
Ст. треньор: М. Радуканов

Локомотив Пловдив: 23. Акалски, 5. Трифонов, 30. Тодоров, 33. Тунчев (к), 87. Диего, 20. Белаид, 88. Коруджиев, 17. Марков, 42. Намуши, 91. Гади, 11. Камбуров
Резерви: 12. Господинов, 7. Делев, 25. Грънчов, 21. Н’Диае, 10. Якимов, 18. Георгиев, 77. Лазаров
Ст. треньор: Ал. Станков

Съдия: Никола Попов
Стадион: “Славия”