Локомотив ПловдивФутбол

Слаб Локомотив загуби в Ловеч с 2:1

Локомотив Пловдив загуби гостуването си на Литекс в Ловеч тази вечер с 2:1.

Старши треньорът на “смърфовете” Александър Станков започна двубоя с няколко нови имена в състава си. В стартовия лист личаха имената на дебютиращия Казнаферис, Асен Георгиев и недоказалият се до момента Станко Йовчев. За изненада на мнозина, Станков реши да остави на скамейката и Крис Гади, който показа повече от добра игра в двубоя срещу Пирин Гоце Делчев. Все пак Гади се появи в 54-ата минута.

Двубоят започна с преса от страна на домакините, които сериозно притиснаха противника в първите 30-тина минути от мача. Това даде ефект за ловчанлий и до 29-ата минута, “черно-белите” вече бяха инкасирали два гола във вратата си.

В 25-ата минута, Симеон Славчев стреля от близо 20-тина метра и с красив удар направи Йордан Господинов безпомощен за 1:0.

Три минути след това, Армандо Ваюши отправи бомбен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Локомотив, но този път Господинов се намеси повече от добре и изби в корнер.

Едва 60 секунди по-късно обаче, Александър Цветков напредна добре от дясно и центрира, а останалият непокрит Ваюши засече с глава пред погледа на Йордан Тодоров за 2:0.

В края на първото полувреме Литекс можеше да направи резултата класически, но Славчев стреля в аут.

През второто полувреме Локомотив не показа много по-различна игра от тази през първото полувреме. Старши треньорът на “смърфовете” Александър Станков реши да изкара безобразния за пореден мач Станков, като на негово място влезе Крис Гади.

В 58-ата минута, пловдивчани отбелязаха единствения си гол в срещата. Мартин Камбур овладя кълбото пред наказателното поле на домакините и с прекрасен удар матира Александров за 2:1.

В последните 10 минути на срещата, Станков направи и последните си две промени като Тимонов и Маламов се появиха в игра за сметка на Казнаферис и Георгиев.

В минутите до края, “черно-белите” не създадоха други опасни възможности пред вратата на Литекс и двубоя завърши с победа за домакините.

Така след тази загуба, Локомотив се намира на 5-то място с актив от 16 точки, а Литекс е на третото с 19 точки.