Локомотив (Пд) рухна през втората част на “Армията”, след като даде надежда през първата

Фаулстарт за Локомотив (Пд) в първия кръг на новия сезон…

Тази вечер на ст.“Българска Армия“ момчетата на Бруно Акрапович не успяха да се преборят с вдъхновения тим на ЦСКА-София и загубиха с 0:2 гостуването си от първия кръг на Първа лига.

Двубоят бе решен в първите 15 минути на втората част, когато между 52-та и 62-та бразилецът Мауридес и португалецът Жоржиньо пронизаха по веднъж вратата на Антони Милина. Локомотив (Пд) изглеждаше много компактен и дисциплиниран в схема 4-4-2 през първата част, изчаквайки контрадействия, което затрудни много съперника в намирането на празни пространства в предни позиции.

След почивката обаче „смърфовете“ се разкъсаха и изцяло отдадоха инициативата на “червените”, а смяната на Ел Маестро в центъра, пускайки Едвин Джеси и изваждайки Жанио Бикел, увелича мощта на „червените“ в центъра на терена. Именно Джеси бе в основата на силната игра на ЦСКА-София през второто полувреме, успявайки да направи две асистенции за головете на своите колеги в атака.

За пловдивчани срещата пропуснаха наказаните Симеон Райков и Анте Аралица. Също така Акрапович се лиши от услугите на четири от новите имена в лятната селекция на „черно-белите“ – Димитър Илиев, Йосип Томашевич, Велимир Посинкович и Лукас Масоеро, тъй като техните документи не бяха изрядни. Поради тази причина в групата на тима попаднаха четирима юноши – Васил Иванов, Петър Шопов, Октай Юсеин и Илиян Томов. Само Шопов обаче получи няколко минути в края на срещата.

В следващия кръг Локомотив (Пд) приема Славия на „Лаута“ на 29 юли (неделя).

Началото бе по-добро за домакините, които започнаха постепенно да разигрват в половината на Локомотив (Пд) и да печелят статични положения, от които да центрират топката в полето на съперника. При едно такова от корнер в 5-та минута Бодуров стреля с глава, но кълбото премина покрай вратата на Милина.

В 13-та минута “чернивете” бяха изключително близо до това да открият резултата, но Жоржиньо стреля в аут! Жеферсон проби силно отляво и центрира към вратарското поле, Милина изчисти слабо и качи топката на волето на Жоржиньо, който с едно докосване стреля високо над вратата на пловдивчани.

Грешка на Бикел в центъра позволи на Михалевич да открадне топката и да пусне към Умарбаев. Таджикът се оказа сам фронтално на вратата на Черниаускас и реши да опита късмета си от около 30 метра. Прехвърлящият удар над стража на “армейците” обаче не се получи и топката излезе в аут. В 32-та минута Банович също реши да стреля от идентична позиция, но и сега топката не намери очертанията на вратата.

През първия половин час Локомотив (Пд) изглеждаше много компактен, подреден добре в две линии в своята половина, не давайки шанс на съперника да намери път към вратата.

В 42-та минута Умарабев финтира съперник в центъра и напредна към вратата на Черниаускас. Никой от защитниците на ЦСКА-София не излезе да среща таджика, който си нагласи топката на левия крак и стреля много технично в далечния ъгъл на вратата на съперника, но топката излезе в аут.

Само няколко секунди след началото на втората част Едвин Джеси подаде добре отляво в зоната на вратарското поле, където Везалов изпусна Мауридес, който с едно опит да прониже Милина, но нямаше късмет и топката излеят в аут.

ГОООЛ Мауридес даде преднина на “червените” в 52-та минута – 1:0!

Домакините от ЦСКА-София все пак стигнаха до попадение, след като започнаха по-активно и вторите 45 минути. Тиаго и Джеси разиграха от ляво на атаката на “червените”. Играчите на Локомотив (Пд) не намериха верен ход в ситуацията и позволиха на Джеси да центрира към централния нападател Мауридес, който с глава не остави шансове на Милина.

Малко след попадението Малинов намери добре Тиаго в предни позиции, но единствено крака на Стивън Езе попречи на бразилеца да отправи точен удар. В 56-та минута Умарбаев отново реши да стреля от дистанция, както през първата част, но сега последна преграда се оказа дясната ръка на Черниаускас, който изби в корнер.

ГОООЛ Жоржиньо покачи за ЦСКА-София в 61-та минута – 2:0!

“Армейците” увеличиха своята преднина малко след изтичането на един час от началото на срещата. Джеси отново се включи скоростно в предни позиции отляво на атаката на “червените”. Той върна към дузпата, където Везалов и Езе не отразиха включилия се мощно Едвин Джеси, който с едно докосване разстреля Милина.

В 67-та минута Елитнон стреля директно от пряк свободен удар, но топката срещна стената и излезе в корнер. Четири минути след това Мауридес отново имаше шанс да стреля с глава след пас на Джеси, но този път топката му дойде неудобна и той я извади в аут.

В 72-та минута Михалевич се озова на добра стрелкова позиция в полето на “армейците”, но ударът му от близка дистанция се оказа неточен. В ответната атака ЦСКА-София бе крайно близо до трети гол, но след разбъркване в наказателното поле, Жоржиньо стреля високо над Милина, въпреки че се намираше на 5 метра от голлинията на “черно-бялата” врата.

Три минути преди края на редовното време “смърфовете” можеха да се разпишат почетно след хубав пробив на Буна отляво. Крилото центрира към полето, където Карагарен обаче стреля над вратата на домакините.

ЦСКА-София: Витаутас Черниаускас, Жеферсон Телес, Божидар Чорбаджийски, Николай Бодуров, Рубен Пинто, Жорже Интима (Стивън Перейра 88′), Мауридис Жуниор (Валентин Антов 79′), Кристиян Малинов, Жанио Да Силва Бикел (Едвин Джеси 46′), Тиаго Родригез, Борис Секулич