„А“ ОФГМарицаФутбол

Рулетката на дузпите изпрати Марица напред за Купата на АФЛ

Марица Пловдив отстрани тима на Асеновец от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига.

Срещата завършиха 1:1 в редовното време, но при дузпите “жълто-сините” имаха повече шанс и с 5:4 продължават напред в турнира. “Пиратите” играха в доста променен състав, за разлика от срещите им в първенството, съобщи страницата на Марица Пловдив.

Венцислав Гюзелев пропусна да даде преднина на Марица, след като силен негов удар премина на сантиметри от напречната греда. В 30-та минута Тодор Иванов откри резултата, след хубав пас на Гюзелев. Той стреля в далечния за вратаря ъгъл и не му остави шансове за реакция.

През втората част “жълто-сините” пропуснаха да решат срещата в своя полза. В 48-та минута, след центриране от корнер, Борислав Никифоров отправи удар, но вратаря на Асеновец спаси. В 55-та минута Георги Георгиев стреля добре, но топката премина покрай вратата.

Гостите от Асеновград изравниха резултата в 65-та минута. Футболист в червено овладя топката след дълго подаване излезе сам срещу стража на Марица Илия Николов, преодоля го и изравни резултата.

До края на срещата “пиратите” не успяха да отбележат нов гол и така срещата завърши 1:1, след което се пристъпи към изпълнение на дузпи, при които “жълто-сините” бяха точни от всичките си опити, а гостите пропуснаха последния си наказателен удар.

Реализатори за Марица при наказателните удари бяха Николай Павлов, Аян Садъков, Георги Георгиев, Георги Арабаджиев и вратарят Илия Николов.

В следващият кръг от турнира Марица ще гостува на петодивизионния ФК “Дълго поле”, след като днес отборът победи друг тим от “Б” ОФГ Раковски с 2:1. Срещата е на 12 октомври от 16 часа.

Марица: Илия Николов, Самер Алхусейн, Мирослав Пушкаров, Димитър Хубенов, Аян Садъков, Даниел Спасов, Георги Аранаджиев, Борислав Никифоров (Николай Павлов), Тодор Иванов (Георги Кочев), Венцислав Гюзелев (Еркан Мюмюн), Георги Георгиев.