Ботев (Пд) се задържа на много тънкия лед в Стара Загора и ще играе финален бараж за Лига Европа!

Отборът на Ботев (Пд) ще играе финален баражен мач за квота в Лига Европа…

“Канарчетата” загубиха с 1:2 от Берое във втория мач реванш от 1/2 финалните плейофи на втората “осмица” в Стара Загора, но с общ резултат 4:2 тимът на Николай Киров си спечели място в следващата фаза.

Гол на Антонио Вутов в 64-та минута доуби и малкото останала интрига в този мач, след като Берое не спря да търси наваксването на своето изоставане през целия мач. Иначе автогол на Кристиан Димитров в 15-та минута и попадение на Жуниор Мапуку в 75-та минути държаха живи надеждите на старозагорци до последния съдийски сигнал.

Така Ботев (Пд) ще среще победителя от сблъсъка Верея – Пирин (Благоевград), които утре излиза във втора среща по между си след 1:1 в първия двубой.

Срещата започна изключително нервно, като и двата отбор се “наритаха” здраво в първите минути. Първо, Цветомир Панов влезе безкомпромисно в единоборство с Матеас Делич. Малко след това Борислав Цонев атакува с бутонките Фернандо Виана, но и този път реферът просто отсъди фаул, без да прибягва до картони.

В 8-та минута комбинация между няколко футболисти на Берое предостави топката на главата на Мапуку в наказателното поле на пловдивчани. Нападателят обаче бе добре пазен от защитник на Ботев (Пд), който не му позволи да отправи хубав удар и изби. Коженото кълбо попадна в краката на Борислав Цонев, който стреля, но ударът му бе неточен.

Четири минути по-късно Мапуку се измъкна зад защитата на Ботев (Пд), след подаване на Борислав Цонев, и опита силен изстрел по диагонал. Радослав Терзиев обаче тичаше успоредно с него и до голяма степен попречи на нападателя да стреля чисто и точно, което от своя страна изпрати токата над вратата на Чворович.

ГОООЛ Автогол на Кристиан Димитров върна надеждите на Берое в 16-та минута – 1:0!

Млдият защитник на Ботев (Пд) Кристиан Димитров без да иска си отбеляза автогол, след като Антон Карачанаков стреля по посока вратата на Чворович. Крилото на старозагорци нахлу в пеналта и центрира ниско по тревата. Димитров не прецени летежа на коженото кълбо, подложи крак и заби топката в своята врата.

Малко след това последваха два силни удара на Мартин Райнов по посока вратата на Иван Чворович. Първо, топката бе изстреляна от границата на наказателното поле, но срещна гърдите на добре пласиралия се Кристиан Димитров. Минути по-късно Райнов стреля от от над 25 метра по земя, но коженото кълбо премина покрай десния страничен стълб на вратата гостите.

В 37-та минута много тежък удар на Борислав Цонев принуди Чворович да се намеса. Райнов пусна технично към навлизащия отдясно в наказателното поле на Ботев (Пд) Боби Цонев, който без замисляне стреля от въздуха. Вратарят на “канарчетата” следеше ситуация и боксира напред.

В 43-та минута дойде и първият точен удар на някой от футболистите на Ботев (Пд) по посока вратата на старозагорци. Вутов пое в средата на половината на домакините, обърна се необезпокояван и стреля силно от около 30 метра, но Перниш следеше ситуацията и изби. В добавеното време на първата част Тодор Неделев опита изстрел от дистанция, но топката не успя да намери целта и излезе в аут.

В 50-та минута изпълнение от свободен удар на Карачанаков за малко да доведе до куриозен гол. Крилото на Берое изпълни фаул от над 25 метра, който рикошира в стената и за малко да навести десния горен ъгъл зад Чворович.

Две минути по-късно Косоко се подигра със защитника на Берое Венци Василев, като чукна топката покрай едната му страна, и го надбяга от другата. Малко след това французинът се озова сам срещу вратаря, но ударът му бе прекалено неточен и топката излезе в аут.

Малко след това и старозгорци можеха да реализира нов гол. Карачанаков центрира от пряк свободен удар отдясно по атаката, а при далечната греда цели трима играчи на Берое бяха оставени непокрити. Венци Василев обаче стреля покрай вратата. В 64-та минута Карачанков опита техничен от далеч, но Чворович се прояви със страхотна намеса.

ГОООЛ Антонио Вутов израни в 64-та минута 1:1!

Много умна атака на “канарчетата”, преминала през Лъчо Балтанов, Крум Стоянов и Антонио Вутов, позволи на последния да чукне топката на празната врата зад Перниш и до голяма степен да убие интригата в този мач.

В 68-та минута Боби Цонев без малко да вкара втори гол за своя тим, но топката срещна гредата. Първо, Мапуку проби с топката отдясно и се спря рязко, за да комбинира с Боби Цонев. Юношата на Левски стреля мощно, Чворович докосна топката, която кацна върху напречната греда.

ГОООЛ Жуниор Мапуку върна надеждите на Берое с нов гол в 75-та минута – 2:1!

Жуниор Мапуку пое на границата на наказателното поле на Ботев (Пд) и стреля прецизно по диагонала, като топката влетя свирепо до дясната греда зад Чворович. При овладяването на топката останаха съмнения затова, че конгоанецът е спрял топката с ръка.

Несериозен удар на Омар Коско в 85-та минута можеше да доубие и малкото въпросителни в този мач. Нападателят се измъкна сам зад защитата на Берое и се озова пред вратаря Перниш. Ударът на Косоко обаче бе крайно слаб и вратарят на домакините нямаше проблеми да протегне своя крак и да избие.

Берое: Душан Перниш, Кохей Като, Асен Георгиев, Иво Иванов, Мартин Райнов, Жуниор Мапуку, Антон Карачанаков ( Денислав Станчев 74′), Венцислав Василев, Борислав Цонев, Матеас Делич (Веселин Пенев 74′), Ерик Почански