Сладка “черно-бяла” победа над Созопол украсена с дебютни голове

Отборът на Локомотив (Пд) записа сладък успех над Созопол с 2:0 в контролна среща, играна този следобед в Стралджа.

Приятелският мач имаше за цел да запълни паузата за международните двубои в шампионата на Първа лига.

По един гол през първото и второто полувреме реализираха Стефан Йефтоски (13‘) и Осама Рашид (77‘). И за двамата това бяха дебютни попадения с екипа на „смърфовете“, въпреки неофициалния характер на двубоя.

В следващия кръг на Първа лига Локомотив (Пд) „гостува“ на Локо (ГО) на 17.10 (понеделник) от 20:00ч. на своя ст.“Локомотив“. Както знаете, отборът от Горна Оряховица домакинства на стадиона в парк „Лаута“, поради ремонт на своя спортен комплекс.

Срещата бе дебютна за новопривлечения защитник тази седмица на “Лаута” Павел Виданов, който изкара на терена 80 минути.

След раностойното начало, Локомотив (Пд) повиши оборотите в средата на първата част.

ГОООЛ Стефан Йевтоски дава преднина на своите в 13-та минута – 1:0!

В 13-та минута сърбинът Стефан Йевтоски реализира първия си гол с екипа на “смърфовете”. Той проби отляво и с мощен удар не остави шанс на противниковия вратар.

7 минути по-късно възстановеният от травмата в глезена Аймен Суда отправи силен удар от границата на наказателното поле, но уутът бе избит в корнерот стража на Созопол. В 35-та минута далечен изстрел на Симеон Райкое в мина встрани от вратата на Созопол.

Три минути преди края на първата част и отборът на Созопол стигна до първото си по-опасно положение в срещата. Пробив от дясно на вратата на Локомотив завърши с удар в аут.

Минута след това Бирсент Карагарен проби през центъра и като на шега се озова очи в очи с вратаря на Созопол. Ударът на крилтоо обаче мина на сантиметри от левия страничен стълб.

Първите минути на втората част бяха спокойни, без много положения пред двете врати. Те дадоха възможност на давмата треньори да извършат няколко смени, с които да освежат своите редици.

ГОООЛ Осама Рашид отбеляза дебютния си гол за “смърфовете” в 77-та минута на срещата – 2:0!

Димо Бакалов напредна от ляво и подаде на Осама Рашид, който с прецизен шут покачи резултата.

Стартовите 11 на Локомотив за контролата със Созопол, съобщен от официалния сайт на “черно-белите”:

Илко Пиргов (Кристиян Кацарев 75’0, Павел Виданов (Христов  80′), Димитър Везалов, Ивайло Марков (Славков 80′), Ясин Амрауи (Иван Горанов 45′), Стефан Йевтоски (Георги Вълчев 80′), Осама Рашид, Симеон Райков (Веселин Марчев 57′), Бирсент Карагарен (Димо Бакалов 57′), Димитър Велковски (Георги Чукалов 80′), Аймен Суда (Димитър Законов 75′)

Лайвскор: lokomotivpd.com