Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Експериментът на Едо рухна безславно в Стара Загора…

Отборът на Локомотив (Пд) завърши изключително силно редовния сезон в Първа лига!

Локомотив (Пд) загуби гостуването си на Берое с 2:3 в Стара Загора в срещата от 26-ия кръг на Първа лига.

Въпреки че на полувремето „смърфовете“ губеха с 0:2 на почивката, след автогол на Робърт Метров и попадение на Антон Карачанаков, Локомотив (Пд) се върна в мача с точни изстрели на Кирил Котев и Димо Бакалов през втората част.

За съжаление на „ченро-белите“ обаче те не успяха да удържат сърцатите футболисти на Берое, които не се предадоха до последната минута и заслужено извоюваха трите точки.

Това стана чрез резервата Матес Белич (90‘), който с едно от последните докосвания в мач подари победата на своя отбор.

Старши треньорът на Локомотив (Пд) си направи експеримент със стартовата единайсеторка и заложи на ветерана Робърт Петров по левия фланг на защитата. От първата минута започна и португлаския халф Пауло Сержо.

Така Локомотив (Пд) завръшава на 5-та позиция редовния сезон в Първа лига с актив от 39т. Берое е 8-ти с 33т.

Първото по-опасно положение пред една от двете врати дойде едва в 15-та минута на срещата. Тогава центриране от корнер на Антон Карачанков намери непокрит в наказателното поле на Локомотив (Пд) Иво Иванов. Защитникът стреля с глава, но топката попадна право в ръцете на Харуби.

ГОООЛ Берое повежда в резултата след автогол на Робърт Петров – 1:0!

В 18-та минута Роберт Петров си отбеляза автогол след центриране от пряк свободен удар на противниковия отбор.  След получения рикошет в тялото играч на Берое, топката се отклони и в защитника на Локомотив (Пд) и попадна във вратата на Харуби.

В 20-та минута Марчев стреля от дистанция, но ударът му бе блокиран от защитник на Берое. Минута по-късно и Ванчо Траянов стреля силно, като този път опитът бе далеч по-успешен, принуждавайки Перниш да се намесва и да избива в корнер.

ГОООЛ Антон Карачанков направи резултата 2:0 в 30-та минута!

Грешка на Пауло Серджо в средата на терена позволи на Георги Божилов да даде страхотен извеждащ пас между на Виданов и Котев към спринтиралия мощно Антон Карачанков. Той бе сам на границата на наказателното поле, пое топката и стреля без замисляне, не оставяйки шансове на Харуби за втория гол на своя отбор в срещата.

ГОООЛ Кирил Котев намали в 48-та минута – 2:1!

Локомотив (Пд) отговори на хвърлената ръкавица още в началните минути на втората част. След центриране от корнер Кирил Котев стреля силно с глава, намалявайки резултата за своя отбор.

Последваха силни минути за тима на Берое, който създаде две опасни положения пред вратата на Харуби. В крайна сметка обаче защитата на Локомотив (Пд) се справи и предотврати нов гол в своята врата.

ГОООЛ Димо Бакалов изравни резултата в 73-та минута – 2:2!

Футболистите на  Локомотив (Пд) изравняват резултата след нова страхотна комбинация по между си. Марчев напредна отляво и пусна хубав пас към наказателното поле. Там нахлуващия Димо Бакалов бе оставен сам на точката на дузпата. Оттам влезлият като смяна играч без особени затруднения разстреля Перниш за 2:2.

ГОООЛ Марис Делич подари поабедата на Берое с гол в 90-та минута – 3:2!

Жуниор Мапуку изведе Делич зад защитата на Локомотив (Пд), а резервата на старозагорци не се поколеба и заби последния пирон в ковчега на своя съперник за 3:2.

Стартови състави на двата отбора:

Берое: Душан Перниш, Кохей Като, Иво Иванов, Антон Карачанаков (Матеас Делич 81′), Атанас Зехиров, Венцислав Василев, Веселин Пенев, Борислав Цонев (Радослав Кирилов 63′) Георги Божилов, Мартин Райнов, Жуниор Мапуку