Ботев ПловдивВ чужбинаПловдивчаниФутбол

Опашка за автографи от Неделев, Лилчо Арсов му дойде на гости

Десетки фенове на “Майнц” се наредиха на опашка за автограф от Тодор Неделев. Българският национал беше избран за основната атракция пред стадион “Кофас Арена” преди домакинската загуба с 0:2 срещу “Байерн”. Под бурни аплодисменти от пиещите бира запалянковци Неделев излезе на сцената и даде импровизирано интервю на водещия, който го представи като най-големия талант на Югоизточна Европа.

“Чувствам се страхотно сред вас и се надявам, че скоро ще ви радвам на терена – каза Неделев, който още не е дебютирал за “Майнц” в официален мач. – Съотборниците ми помагат да науча езика. Атмосферата в отбора е страхотна.”

След края на интервюто дойде време за снимки и автографи. Неделев разписваше картички със своя лик, каквито запалянковците в Германия колекционират. После се наредиха фенове на “Майнц” с шалове и фланелки, на които трябваше да присъства автографът на българската звезда. Докато атракцията продължаваше, група запалянковци започна да скандира името му.

Веднага след шоуто Неделев посрещна своя личен ВИП гост на мача. От Лондон с кола пристигна бившият колоритен вратар на “Ботев” – Лилчо Арсов. Двамата са близки приятели, въпреки че се засякоха за съвсем кратко при “канарчетата”.

На терена “Майнц” бе от отборите, които най-сериозно се противопоставиха на “Байерн” през сезона. През първото полувреме тимът на Неделев се държа като равен с равен, а веднага след почивката стресна спокойствието на вратаря Мануел Нойер с греда.
“Байерн” знаеше, че няма да празнува предсрочно шампионска титла в Майнц и като че ли не си даваше много зор. И все пак в последните 20 минути изведнъж футболистите на Пеп Гуардиола включиха на по-горна предавка и за домакините стана страшно. Но чак в 83-тата минута Бастиан Швайнщайгер вкара първия гол. Последва и втори на Марио Гьоце. Уникалната серия на “Байерн” продължава – 18-а победа поред в Бундеслигата и 50-и двубой без загуба.