Ботев (Пд) се забърка в нов голов трилър, но този път кашата бе твърде голяма…

Отборът на Ботев (Пд) се забърка в поредния си голов трилър от началото на сезона!

След като в миналия кръг те победиха Берое с 4:3, днес възпитаниците на Николай Киров загубиха с 2:3 от Черно море в среща от единадесетия кръг на Първа лига.

Това им попречи да се настанят между най-добрите четири отбора в Първа лига и ги остави 5-ти с актив от 17т.

Головата фиста на Коматево започна две минути след първия съдийски сигнал, когато Бакари (2‘) откри резултата.

Колебливата защита на Ботев (Пд) изигра лоша шега на отбора през цялата първа част, като те допусна нови два гола до нейния край. Първо, Даниел Георгиев (32‘) атрактивно от далечно разстояние не остави шансове на Георгиев, а малко след отва и Уго Секо (42‘), с първи си гол в българския футбол, направи резултата класически.

img_1213

Това обаче не деморализира „канарчетата“, които в през втората част опитаха да се вземат нещо от този двубой.

Серкан Юсеин (62‘) и Радослав Теризев (70‘) върнаха два гола за Ботев (Пд) но за повече те нямаха сили.

Преди началото на срещата футболистите и на двата отбора се събраха около централния кръг на игрището, за да почетат паметта на починалия преди дни бивш футболист на Ботев (Пд) – Румен Юруков.

ГОООЛ Иван Коконов откри резултата във 2-та минута на срещата – 0:1!

Футболистите на Черно море изнендващото настъпиха газта още в началните минута на срещата и се добраха до преднина при първото по-опасно положение. Александър Цветков направи добър пробив, пусна пас надясно към Ондрей Сукуп, който центрира в наказателното поле. Получи се рикошет, в резултата на който топката буквално кацна върху главата на Иван Коконов, който прониза Георги Георгиев за 1:0 (Срещата е под номер 150 за Иван Коконов в елита).

В 9-та минута Бакари бе близо до втори гол за своя отбор. Той напредна мощно отляво и със силен удар разтресе лявата греда зад Георгиев.

Малко след това нападателят на Ботев (Пд) Иван Стоянов нанесе силен диагонален удар, но Коварж се намеси и изби в корнер.

В 22-та минута Бакари отново пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле, но топката прелетя високо над вратата на пловдивчани.

Три минути след това последваха две чисти положения пред футболистите на Ботев (Пд) в рамките на няколко секунди. Първо, Жоао Пауло получи топката, след раизграване между Неделев и Иван Стоянов. Бразилецът стреля силно, но топката се отби в крак на защитник на “моряците”. Малко след това коженото кълбо се озова в Серкан Юсеин, който опита шут от дистанция, но Коварж следеше ситуацията и изби в корнер.

ГОООЛ Даниел Георгиев увеличи аванса на своите в 30-та минута – 0:2!

Въпреки че водеха с гол преднина, “моряците” не спряха да търсят втория гол във вратата на Георги Георгиев. След половин час игра зрителите на срещата станаха свидетели на изключително красиво попадение отстрана на Даниел Георгиев, който пое топката, нагласи си я за удар с десния крак и я заби неспасяемо в горния ляв ъгъл на “жълто-черната” врата.

В 32-та минута Иван Коконов, останал сам, получи отлична топка диагонално на вратата на Георгиев. Без замисляне крилото стреля с десния крак, но топката прелетя високо над вратата на “жълто-черните”.

В 35-та минута Жоао Пауло стреля силно от границата на наказателното поле, но топката срещна крак на защитник на Черно море и излезе в корнер.

ГОООЛ Уго Секо направи резултата класически в 42-та минута – 0:3!

Защитниците на Ботев (Пд) сякаш спряха да играят три минути преди края на първата част и позволиха на Уго Секо да се разходи между тях. Секо не пропусна възможността да поеме топката малко пред границата на наказателното поле и с вещина да забие третия гол във вратата на Георгиев. Това бе първи гол за португалеца в Първа професионална лига.

Домкините от Пловив започнаха вдъхновено втората част с мисъл за обрат. До колко обаче той бе постижим?

ГОООЛ Серкан Юсеин намали резултата в 62-та минута – 1:3!

Полузащитникът Серкан Юсеин получи удобна топка на границата на наказателното поле 15 минути след началото на втората част. Серкан напредна уверено и със силен удар остави безпомощен Коварж с удар в долния му десен ъгъл, намалявйки до 1:3.

ГОООЛ Радослав Терзиев отбляза за 2:3 в 70-та минута на срещата!

“Канарчетата” продължиха да тръсят головете във вратата на Черно море. Тодор Неделев центрира от корнер отляво, изпращйки топката право на главата на Радослав Терзиев. Той от своя страна направи самопожертвувателен плонж и опъна за втори път мрецата на Коварж.

Стартови състави на двата отбора, предадени от репортер на TribunaPlovdiv.bg от стадиона в кв.Коматево:

Ботев (Пд): Георгиев, Панов (Kр.Димитров 21′), Златков, Терзиев, Кр. Стоянов, ЯЯ Меледже (Наско Милев 45′), Юсеин, Стенио, Неделев, Им. Стоянов (Даниел Кутев 51′), Пауло

Черно море: Коварж, Венков, Николов, Станчев, Сукуп, Цветков, Тодор Паланков, Коконов, Бакари (Кузма 62′), Секо, Даниел Георгиев (Георги Илиев 71′)

Старши треньор: Георги Иванов

Главен съдия: Никола Попов