СНИМКИ: Стивън пак възпламени бултрасите, но Ботев (Пд) бе покосен за 2 минути…

Отборът на Ботев (Пд) записа второ поражение през този сезон в Първа лига…

Момчетата на Николай Киров не успяха да удържат вихрения натиск на Берое в последните 10 минути на срещата от 4-ия кръг по между им и претърпяха обрат от 1:0 до 1:2. Първо, Стивън Петков успя да открие с дежурния си гол за “канарите” с глава в 78-та минута след хубаво подаване на Филипов отдясно. В кратък период от 2 минути обаче Рубен Бригидо и автогол на Костадин Ничев дадоха трите точки на домакините.

Ботев (Пд) изглеждаше по-прибрания и защитаващ се отбор през целия двубоя. “Канарчетата” бяха приели играта в своята половина, като опитваха да изненадат съперника чрез контрадействия. Това им се получи едва в 78-та минута, когато Петков реализира третия си шампионите гол през настоящата кампания.

Между 83-та и 85-та минута обаче натискът на Берое стана непоносим за гостите, които се огънаха на два пъти – след голове на Рубен Бригидо с глава и автогол на Ничев.

Николай Киров отново не бе направил никакви промени по състава си и излез със същите 11 като тези от победите над Септември (Сф) (2:0) и Етър (ВТ) (2:0). В следващия кръг “жълто-черните” приемат градския съперник Локомотив (Пд) в един от най-емоционалните мачове в българския футбол – 18 август (събота), кв.Коматево.

Нчало бе добрео за Берое. Домакините пробваха на два пъти центрирания, но защитата на Ботев се справи добре. “Зелените” продължиха с опита да достигнат до първи ранен гол в срещата. Многоходова атака на Александър Василев, Мартин Камбуров достигна до Мартин Райнов, който не се възползва от ситуацията и не отправи качествен изстрел. Ботев опита да отвърне със слаб удар на Лъчезар Балтанов.

В 35-ата минута падна и най-добрата ситуация за гол от началото на двубоя. След центриране от корнер, защитата на ”канарчетата” не реагира добре и остави Ерол Елкан непокрит, чийто удар мина на сантиметри от вратата на Кайзер.

Тодор Неделев застана зад топката, имайки право да изпълни пряк свободен удар от добра позиция в последните секунди на редовното време. Ударът му разочароващо мина далеч от рамката на Георги Аргилашки.

Начало на втората част!

Домакините започнаха по-активно втората част. В 53-та минута Александър Цветков бе изведен добре отляво на атаката на своя тим, но Даниел Кайзер се намеси добре и спаси вратата си, след подаването на “зеления” играч. Минута след това Райнов стреля от дистанция, но топката излетя в аут.

В 57-та минута центриране от корнер затрудни защитата на “канарчетата”. Цветков успя да овладее и вкара топката в наказателното поле, но там Райнов не успя да я уцели добре и отново стреля високо в аут. 6 минути след това Неделев загуби една топка в своята половина, което даде шанс на Райнов да стреля от границата на наказателното поле на Ботев (Пд). Кълбото се отби в “жълто-черен” играч, но за късмет на Кайзер не се оплете в мрежата зад него.

Ботев (Пд) пропусна да открие резултата в 74-та минута на срещата. Стивън получи сам на фланга и подаде на втора греда. Там Балтанов обаче не успя да стигне до топката пръв и бе изпреварен от Ерол Алкан. В 77-та Хаджиев в стреля глава, след подаване от пряк свободен удар, но Кайзер улови.

ГОООЛ!  Стивън Петков откри за Ботев (Пд) в 79-та минута – 0:1!

Таранът на Ботев (Пд) пак не греши! Неделев започна страхотната атака по десния фланг и комбинира с Филипов през централния защитник и левия бек. Там Филипов получи и без забавяне
пусна към вратарското поле. Стивън бе на точното място и с глава реализира.

ГОООЛ!  Рубен Бригидо изравни за Берое в 84-та минута – 1:1!

Влезлият като смяна Рубен Бригидо успя да изравни резултата, след като засече с глава центриране на Борислав Цонев в наказателното поле на гостите.

ГОООЛ!  Костадин Ничев си отбеляза автогол и направи пълния обрат за домакините реалност в 87-та минута – 2:1!

Костадин Ничев си отбеляза автогол и след като засече топката след центриране на Борислав Цонев. Така Берое поведе с 2:1!

В добавеното време Неделев опита да изравни от пряк свободен удар, но Перниш улови и остави трите точки в Стара Загора.

Берое: Душан Перниш, Ерол Алкан, Буомеса На Бангна (Рубен Бригидо 60′), Александър Цветков (Алфредо Мартинс 82′), Мартин Райнов, Мартин Камбуров, Борислав Цонев, Иван Бандаловски, Александър Василев, Камен Хаджиев, Иван Минчев (Вандерсон Виана 73′)