“Черно-бялата” година завърши с обнадеждаващи Характер и Непримиримост

Локомотив (Пд) изстрада точката в Русе, Акрапович има върху какво да мисли след последния мач за 2017г….

„Смърфовете“ проявиха здрави нерви и голямо себераздаване в последния си мач за годината. Момчетата на Бруно Акрапович измъкнаха много тежко равенство 2:2 от Дунав на „Градския стадион“ в Русе, с което завършиха първия полусезон за сезон 2017/2018г.

Въпреки характера в края на срещата, „смърфовете“ изиграха може би най-слабия си мач под ръководството на Бруно Акрапович. Защитниците действия на тима изглеждаха много хаотични, а често отбраната на тима бе хващана неподготвена при високи и изритани топки зад нейния гръб. Именно по този начин се получиха головете на „драконите“.

Първото дойде едва 10 секунди след подновяването на играта през втората част, когато една изритана топка напред бе овладяна от Будинов пред полето на „черно-белите“ Разиграване между още двама играчи на Дунав достави топката на Ненов в наказателното поле на Локомотив (Пд). Той от своя страна, сам срещу Пиргов, не сгреши и даде преднина на своя тим.

Вторият гол сякаш бе римейк на първия. Поредна висока топка излъга високо изнесената защита на „черно-белите“, почти до центъра на терена. От това се възползва Будинов, който овладя и се впусна сам срещу вратаря, преди с майсторски завършек да донесе по-голям аванс за своя тим.

След час игрово време Локомотив (Пд) все пак намали резултата. Това се случи след разбъркване в полето на Дунав, след изпълнение на корнер. Там Марчев се бе пласирал най-удачно и от няколко метра запази надеждите на пловдивчани за някакви точки.

Именно тези надежди станаха реални в 90-та минута на двубоя, когато точката бе донесена от първия гол на тунизиеца Халед Аяри с екипа на Локомотив (Пд). Подаване отляво на атаката на „смърфовете“ хвана защитата на Дунав, която през втората половина на втората част буквално абдикира, неподготвена, а Аяри заби топката с глава.

Равносметката след всички 6 мача на боненеца Акрапович начело на Локомотив (Пд), от началото на ноември, е следната – три загуби и три при голова разлика 4 (вкарани) на 9 (допуснати). „Смърфовете“ завършват полусезон на 10-то място с 23т., докато Дунав е 13-ти със 15т.

Двубоят започна по-добре за гостите. Още в 7-ата минута Христо Попадийн центрира в наказателното поле, но Димитър Георгиев се размина с топката. Малко по-късно Божидар Васев отправи шут от дистанция, но кълбото рикошира в бранител на домакините и излезе в аут.

В 24-та минута Шопов центрира в полето на “смърфовете”. Пиргов обаче не се намеси по качествен начин и прати кълбото на главата на Будинов. Ударът обаче бе слаби този път стражът на “черно-белите” улови.

В 39-та минута Ненов проби мощно отдясно и опита удар, но топката се отби в защитник на гостити и кацна върху горната греда преди да излезе в аут.

ГОООЛ Юлиян Ненов откри за Дунав в 46-та минута на срещата – 1:0!

Секунди след подновяването на играта Димов изпрати топката в предни позиции към Будинов. Той я овладя и пусна към оставащия сам срещу вратарят на гостите Шопов. Играчът на Дунав не се полакуми и подаде на по-добре позиционирания Ненов, който откри за домакините с точен удар по земя.

ГОООЛ Мирослав Будинов вкарва втори гол за домакините в 52-та минута 2:0!

Само 5 минути бяха нужни на домакините за да покачат резултата в своя полза. Този път индивидуална акция на Будинов около наказателното поле бе ключът към попадението. Изключително зле подредената защита на пловдивчани пропусна пас зад себе си. Будинов достигна топката и се озова сам срещу Пиргов. Без особени затруднения обаче таранът на домакините преодоля вратаря и даде нелош аванс на Дунав.

ГОООЛ Веселин Марчев намали резултата в 60-та минута – 2:1!

След 1 час игра разбъркване в наказателното поле на Дунав, след изпълнение на корнер, позволи на Везалов да свали към Марчев във вратарското поле. От няколко метра нападателят на “черно-белите” бе точен и намали резултата.

2 минути след това минута Умарбаев стреля силно с левия крак от границата наказателното поле, но Антонов бе на място и улови.

В 68-та минута късметът покри Локомотив (Пд). Будинов отново не бе спрян от Николов и Везалов около наказателното поле на “смърфовете”. Той увлече двамата защитници на гостите, след което пусна към останалия сам около пеналтерията Ненов. Той шутира мощно, но топката се отби в левия страничен стълб и излетя напред.

ГОООЛ Буквално в последната минута на редовното време тунизиеца Халед Аяри изравни резултата и донесе точката на Локомотив (Пд) с първия си гол за тима – 2:2!

Дунав: 86 Станислав Антонов, 83 Христо Попадийн,14 Божидар Васев, 21 Олексей Ларин, 22 Михаил Милчев,11 Диян Димов, 8 Карлос Ятоба, 10 Васил Шопов, 20 Димитър Георгиев, 94 Юлиян Ненов, 9 Мирослав Будинов