Черно море и Ботев не успяха да си вкарат и оставиха интригата за реванша.

Черно море и Ботев завършиха 0:0 в първа среща от 1/8 финалите в турнира за Купата на България. Така двата отбора оставиха интригата за реванша на 17 ноември на стадион “Христо Ботев”.

Още във втората минута Ботев имаше добра възможност, Вандер проби и стреля от границата на пеналта, но не затрудни Китанов. В 5-та минута Вандер пусна чудесно към Ромарио, който стреля от точката на дузпата, но в аут.

След 10-та минута Черно море наложи натиск, като до сериозно голови положения пред вратата на Стаховяк не се стигна.

В 26-та минута Ромарио центрира от фаул, Анисе игра с глава, но ударът му беше неточен.

В 32-та минута Вандер стреля от фаул, но над вратата на Китанов.

В 42-та минута Ботев пропусна най-чистото положения в срещата, Ромарио центрира от фаул Анисе засече с глава, но Китанов със сетни усилия успя да избие в корнер.

Второто полувреме започна слабо и не се случи нищо интересно пред двете врати.

В 63-та минута Анисе отправи удар, Александър Александров обаче направи шпагат топката рикошира и за Китанов не представляваше проблем да я улови.

Малко след това бултрасите напуснаха сектора за гости в знак на протест, защото полицаите не пуснали фенове на пловдивчани да се върнат в сектора за гости на полувремето, които излезли извън стадиона да пият вода.

В 85-та минута Вандер отправи удар, който обаче рикошира и излезе в аут.

Така двата отбора оставиха всичко най-интересно за реванша, който е след 10 дни на “Колежа”.

[textmarker color=”F50202″]Черно море – Ботев 0:0[/textmarker]

Жълт картон: Симеон Райков, Александър Александров (Черно море), Вандер (Ботев)

Черно море: Георги Китанов, Сашо Александров, Кирил Котев, Александър Александров, Михаил Венков, Еденилсон Бергонси (Даниел Георгиев 62), Тодор Паланков, Стенли Окоро (Иван Коконов 62), Симеон Райков, Георги Илиев, Бакари

Резерви:  Христиан Христов, Живко Атанасов, Даниел Георгиев, Бекир Расим, Слави Сталев, Атанас Илиев, Иван Коконов

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Елведин Джинич, Артур Енрике, Томаш Иршак, Георги Сърмов, Вандер Виейра (Костадин Дяков 89), Ромарио Кортзорт, Абел Анисе (Иван Цветков 71), Станислав Костов (Валери Домовчийски 79)

Резерви: Росен Андонов, Филип Филипов, Костадин Дяков, Наско Милев, Луис Педро, Валери Домовчийски, Иван Цветков