Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

ВИДЕО И СНИМКИ: Даскал Ваньо се завърна с гол, Ботев с класика над Нефтохимик

Ботев победи с класическото 3:0 Нефтохимик в среща реванш от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Пловдивчани “гостуваха” на клубния си стадион “Христо Ботев”, а головете отбелязаха Валери Домовчийски, Луис Педро и завърналият се Иван Цветков.

Дебют за Ботев направиха вратарят Росен Андонов и юношата Наско Милев, а Иван Цветков се завърна след 5 месеца извън терените с гол, благоевградчанинът влезе в началото на второто полувреме.

В 5-та минута Станислав Костов навлезе в пеналта пусна хубаво към Луис Педро, който обаче прати топката над вратата вместо да открие резултата. Малко по-късно Педро можеше отново да вкара, като отправи хубав удар от 12-на метра, но Денчев беше на място и спаси.

В 14-та минута удар на Вандер от фаул премина опасно покрай вратата на Денчев. В 20-та минута Нефтохимик стигна до първата си възможност пред Андонов, но Галин Димов прати топката високо над вратата.

В 25-та минута Георги Сърмов изведе чудесно Валери Домовчийски, който овладя и отправи хубав удар, но в аут. Малко по-късно Вандер направи хубав пробив подаде към Домовчийски, който отправи удар от границата на наказателното поле, но Денчев изби в корнер.

Нефтохимик отправи първия си удар във вратата в 35-та минута Христо Лемперов стреля опасно, но Росен Адонов изби.

В 38-та минута Ботев най-накрая откри, Вандер центрира чудесно за Домовчийски, който с хубав удар от ъгъла прати топката в долния десен ъгъл на Денчев за 1:0.

В последните минути на първата част Вандер центрира към Елведин Джинич, който отправи удар с глава, но Денчев спаси.

На полувремето Борис Галчев беше заменен от Иван Цветков, който беше посрещнат от публика с бурни аплодисменти. Цветков се завръща в игра, след като за последно игра в официален мач през миналия сезон срещу Лудогорец на 22 май 2013.

Началото на полувремето започна с пропуск на Домовчийски, който не успя да уцели вратата, а Георги Сърмов отправи удар право в ръцете на Денчев, малко по-късно Георги Вълчев отправи неточен удар над вратата на Росен Андонов.

В 63-та минута Ботев удвои Луис Педро се откъсна сам срещу Денчев и прати топката в горния десен ъгъл на Денчев, това беше 4-ти гол на холандеца в турнира за Купата.

В 65-та минута дебют за Ботев направи юношата Наско Милев, който замени Станислав Костов.

В 76-та минута Ботев направи резултата класически, като Иван Цветков се завърна с попадение. Цветков пое топката и с изключително техничен удар прати топката в долния десен ъгъл на Денчев.

В 80-та минута Сърмов отправи силен и опасен удар, но той не намери очертанията на вратата на стража на Нефтохимик.

Така Ботев продължава напред за Купата към 1/8 финалите с общ резултат 9:0.

Нефтохимик – Ботев 0:3

Голмайстори: 0:1 Валери Домовчийски 38 мин. 0:2 Луис Педро 63 мин. 0:3 Иван Цветков 76 мин.

Жълти картони: Елведин Джинич, Вандер Виейра (Ботев), Георги Вълчев (Нефтохимик)

Ботев: Росен Андонов, Артур Енрике, Елведин Джинич, Костадин Дяков, Филип Филипов, Георги Сърмов, Борис Галчев (Иван Цветков 46), Луис Педро, Вандер Виейра, Станислав Костов (Наско Милев 65), Валери Домовчийски

Резерви: Стамен Бояджиев, Сивард Спрокел, Томаш Иршак, Ромарио Кортзорг, Наско Милев, Иван Цветков, Абел Анисе

Нефтохимик: Петър Денчев, Кевин Колибали, Христо Лемперов, Георги Хашев, Петър Патев, Юри Иванов (Антон Вергилов 78), Георги Вълчев, Емануил Манев (Михаел Орачев 46), Галин Димов, Васил Калоянов (Евтим Димитров 60), Диян Христов

Резерви: Евгени Караманов, Евтим Димитров, Герасим Заков, Антон Вергилов, Михаел Орачев