Локомотив ПловдивФутбол

Любимец и Локомотив завъртяха хикс и оставиха развръзката за втория мач

Отборите на Любимец и Локомотив Пловдив завършиха двубоя си от 1/16 финалите за Купата на България.

Като цяло, по-добрият отбор на терена бе този на домакините, които може да се каже, че изпуснаха гостите от Пловдив.

В 36-ата минута Величко Величков реализира след центриране, а минута след това “смърфовете” получиха правото да изпълняват наказателен удар. Зад топката застана Георги Стефанов, който не успя да реализира.

До края на първата част “черно-белите” натиснаха противника си, но така и не успяха да стигнат до гол. Второто полувреме започна с равностойна игра, като в 60-ата минута Локомотив получи отново правото да изпълнява дузпа. Този път Йордан Тодоров застана зад кълбото и без напрежение реализира за 1:1. Няколко минути след това, Паулиньо имаше повече от добър шанс да направи резултата в полза на отбора си, но с пропуск с глава от един метър предизвика разочарованието на 100-тината привърженици пропътували от Пловдив.

В края на двубоя Йордан Господинов отново доказа защо е любимец на феновете на “смърфовете”, след като с две брилянтни намеси уби желанието на домакините за още един гол.

Така Любимец и Локомотив Пловдив завършиха при резултат 1:1 и оставиха интригата за следващата седмица.