Ботев ПловдивФутбол

Ботев записа загуба срещу Любимец като гост с 0:1 и продължава да няма победа навън от вече 3 месеца. Единственото попадение за домакините реализира Иван Вълчанов в 76-та минута.

Още в първата минута Георги Сърмов центрира в наказателното поле на Любимец, където Рашков се размина в опита си да боксира с една ръка и топката излезе в аут.

Две минути по-късно Луис Педро проби отдясно в наказателното поле и върна зад точката на дузпата, където Анисе стреля, но право в тялото на бранител.

В 10-тата минута отново Педро навлезе в наказателното поле отляво и в първия момент успя да надбяга Цветомир Панов, след което смени посоката, а бранителят го препъна. Христо Ристосков обаче подмина ситуацията.

Три минути по-късно се роди и първата чиста ситуация в мача и тя бе за Ботев. Вандер с глава изведе Иван Цветков отдясно в наказателното поле, но Рашков с крак отрази шутът на нападателя.  При последвалия корнер Джинич се размина с топката в опита си да засече с глава, а след това Педро шутира над гредата от границата на наказателното поле.

В 17-тата минута Георги Сърмов получи пространство за стрелба и пробва късмета си от около 30-ина метра, но изстрелът му прелетя доста встрани от лявата греда.

Минута по-късно Анисе опита с дълъг пас да изведе Цветков зад отбраната на Любимец, но Рашков излезе напред и изчисти с глава.

В 22-та минута Педро направи невероятен пропуск! Йордан Христов се включи отдясно по атаката на Ботев, пробва центриране към далечната греда, което рикошира в бранител и отиде право на пътя на холандеца. Той стреля с плонж от границата на вратарското поле, но насочи топката в тялото на Рашков, който изби в корнер.

В 27-та минута Ботев организира контраатака след неособено добре изпълнен пряк свободен удар от играчите на Любимец. Вандер премина двама противници отдясно преди да остави за Ромарио, който с десния крак стреля технично от 24 метра, но кълбото срещна напречната греда.

В 31-та минута Огнянов задържа топката отляво по атаката на Любимец и успя с пас то тревата да намери Алонсо във вратарското поле, но нападателят падна на тревата в опита си да овладее кълбото.

Минута по-късно Ромарио получи топката около границата на наказателното поле и шутира силно към близкия горен ъгъл, ала в аут.

В 33-та минута Мауро Алонсо пробва изненадващ удар от около 30 метра към горния десен ъгъл, но Стаховяк улови без проблеми.

В 38-та минута за игра с ръка на играч от Ботев домакините получиха фаул на около 28 метра фронтално срещу вратата. Алонсо изпълни, но не успя да прехвърли стената, която спря изстрела му.

В 41-та минута Сърмов центрира меко в наказателното поле, където на от около 8-9 метра с гръб към вратата Иван Цветков стреля с глава, но Рашков със сетни сили изби над гредата.

Две минути по-късно Величков центрира отляво по атаката на Любимец, Алонсо се размина с кълбото в опита си да стреля от въздуха, но то стигна до Панов в другия край на пеналта. Крайният защитник умело залъга, че ще стреля и си отвори коридор към вратата, но шутът му с левия крак прелетя далеч и високо над целта.

В началото на втората част Петър Стоянов пробва акробатично воле от 23 метра, но топката прелетя високо над вратата.

В 51-та минута Сакелариу се включи отляво по атаката на Любимец и центрира пред точката на дузпата, където Огнянов не успя да стреля успешно с глава.

В последните десетина минути играта се накъса и се задържа предимно около централния кръг.

В 67-та минута Славчо Шоколаров получи първия жълт картон в мача за остро влизане в краката на Вандер.

Три минути по-късно Сакелариу много елегантно премина покрай Христов и Вандер отляво по атаката на Любимец и центрира към далечната греда. Там Спрокел опита да изчисти с плонж, но нацели главата на партньора си в отбрана Джинич. За техен късмет не се стигна до опасност пред Стаховяк.

В 73-тата минута Вандер пробва шут от около 25 метра, топката прелетя много над напречната греда.

В 76-тата минута резултатът е открит.  Диян Вълчанов пое топката с гръб към вратата, премина през трима играчи на Ботев и с премерен удар по тревата от дъгата матира Стаховяк.

В 85-тата минута Антон Огнянов показа уникална техника. Той като на шега премина покрай трима играчи на Ботев в наказателното им поле, но накрая си затвори ъгъла и стреля в тялото на Стаховяк.

С тази загуба Ботев пропусна чудесна възможност да се изкачи до третото място и остана 4-ти.

Любимец – Ботев 1:0

Голмайстор: Иван Вълчанов 76 мин.

Жълт картон: Йордан Христов (Ботев)

Любимец: Радослав Рашков, Цветомир Панов, Величко Величков, Елефтериос Сакелариу, Петър Стоянов (Стилиян Николов 89), Славчо Шоколаров, Майкъл Тевия, Антон Огнянов (Дончо Атанасов 90+2), Мауро Алонсо, Иван Вълчанов (Иван Минчев 86), Мирослав Будинов

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Елведин Джинич (Валери Домовчийски 79), Сивард Спрокел, Артур Енрике, Георги Сърмов, Абел Анисе (Станислав Костов 68), Вандер Виейра, Ромарио Кортзорг, Луис Педро (Томаш Иршак 46), Иван Цветков