СНИМКИ И ВИДЕО: Сърцат и борбен Ботев отстъпи на Лудогорец, Пламен Илиев герой за шампионите

Лудогорец победи с 1:0 като гост Ботев (Пловдив) в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Точен за гостите бе Жоржиньо (7). С този успех Лудогорец дръпна с 7 точки пред втория Левски, преди мача на сините с Арда. Ботев остава предпоследен с 9 точки.

Мачът започна перфектно за Лудогорец , които откриха резултата още в 7-та минута. Страхотен пас по диагонала на Марселиньо намери Жоржиньо, който напредна и влезе в наказателното поле, след което с премерен изстрел прати топката под плонжа на Янко Георгиев.

След гола домакините постепенно успяха да изнесат играта в предни позиции и в 26-та минута се откри страхотен шанс да изравнят резултата. След няколко центрирания, топката достигна до Димитър Тонев, който стреля от 10 метра, но Пламен Илиев отрази по страхотен начин. До края на полувремето интересните положения липсваха и така Лудогорец се оттегли с гол преднина на почивката.

През втората част Ботев заигра още по-добре и в 54-та минута след грешка в отбраната на гостите, Тонев се измъкваше сам срещу вратаря, но бе фаулиран от Рафаел Форстър. За голямо учудване на всички, съдията показа само жълт картон, което провокира негодувание във всички футболисти и фенове на „канарчетата”.

В 62-та минута Ботев изпусна още една възможност да изравни, след като удар на Шопов бе отразен от Илиев. В 67-та минута Балтанов стреля след центриране от корнер, но отново вездесъщият в този мач Пламен Илиев спаси. В 87-та минута Неделев центрира от фаул, Виана стреля, но топката профуча на сантиметри от дясната греда на Пламен Илиев.

За актуална информация обновявайте сайта TribunaPlovdiv.bg на всеки 4 минути!

Началото на мача бе спокойно, като от първите минути разградчани наложиха стила си на игра и контролираха топката повече.

ГОООЛ! Жоржиньо открива резултата в 7-та минута след страхотна асистенция на Марселиньо!
Гостите поведоха още с първата си опасна атака, а вратарят Янко Георгиев определено носи вина за попадението. Марселиньо се понесе напред през центъра и пусна вдясно за Жоржиньо, който с повеждането на топката навлезе в пеналта. Марин не успя да го затвори навреме и португалецът шутира силно по земя в близкия долен ъгъл. Изстрелът не изглеждаше чак толкова труден за спасяване, ала Георгиев позволи на топката да се промуши под тялото му и да влезе в мрежата.

След гола играта отново се водеше предимно в полето на домакините от Ботев.

В 15-та минута Дан Битон пробва удар от фаул, но Янко Георгиев отрази.

В 23-та минута Димитър Пиргов пробва удар от далечна дистанция, но далеч от целта.

В 26-та минута Ботев получи страхотна възможност да изравни, но удар на Димитър Тонев от 9-10 метра бе отразен по страхотен начин от Пламен Илиев.

Ботев наложи натиск и отборът на Лудогорец е принуден да се защитава в последните няколко минути.

В 31-та минута Дан Битон пробва удар от 25 метра, но много неточно.

В 35-та минута Тодор Неделев проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле и падна след съприкосновение с Форстър, но съдията показа категорично че дузпа няма.

В 41-та минута Тодор Неделев стреля от фаул, но право в ръцете на Пламен Илиев.

В първите минути на втората част интересни ситуации липсваха, като играта се водеше предимно в центъра на терена.

В 54-та минута съдията сериозно ощети Ботев като не показа директен червен картон на Рафаел Форстър, след като последния фаулира Александър Тонев, който оставаше сам срещу вратаря.

В 56-та минута Неделев стреля от фаул, но Пламен Илиев отново отрази с блестяща намеса.

В 59-та минута Марселиньо стреля от около 25 метра, но право в ръцете на Георгиев.

В 61-та минута Вандерсон стреля, но отново Янко Георгиев улови.

В 62-та Ботев имаше нова златна възможност за гол, но удар на Шопов отново бе отразен по страхотен начин от Пламен Илиев.

В 67-та минута след центриране от ъглов удар, Балтанов стреля, но отново Пламен Илиев спаси Лудогорец от това да допусне изравняване.

В 75-та минута Виана блесна с интересен пас, отправен с пета, в наказателното поле. Подаването позволи на Димитър Тонев да шутира от около 13-14 метра, ала присъствието на Терзиев пред него повлия върху качеството на шута. Топката отлета високо и встрани от целта.

В 87-та минута Неделев центрира от фаул, Виана стреля, но топката мина на сантиметри от дясната греда на Илиев.

Ботев Пд: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтанов (к), 23. Димитър Тонев, 22. Марко Перван, 8. Тодор Неделев, 14. Станислав Шопов, 7. Александър Тонев

Резерви: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 18. Радослав Терзиев, 92. Фернандо Виана, 6. Костадин Ничев, 9. Иван Василев, 16. Петър Итов

Старши треньор: Ферарио Спасов

Лудогорец: 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 8. Дан Битон, 11. Станислав Манолев, 12. Абел Анисе, 17. Жоржиньо, 25. Стефан Баджи, 84. Марселиньо (к), 88. Вандерсон, 90. Рафаел Форстър

Резерви: 1. Хорхе Броун, 3. Антон Недялков, 7. Димо Бакалов, 10. Якуб Свиерчок, 18. Светослав Дяков, 22. Джордан Икоко, 30. Козмин Моци

Старши треньор: Станислав Генчев