Локомотив ПловдивФутбол

Локомотив Пловдив загуби тежко с 0:3 от Лудогорец като гост в среща от 18-ия кръг на елита. Върджил Мисиджан, Михаил Александров и Роман Безяк отбелязаха головете за шампионите.

В 3-та минута Михаил Александров отправи удар с глава, който не намери очертанията на вратата. Малко по-късно Господинов се намеси добре при фаул.

В 10-та минута Лудогорец уцели греда Александров проби и отправи изстрел, който срещна гредата.

Лудогорец откри резултата в 24-та минута, след невероятно разбъркване топката стигна до Мисиджан, холандецът отправи удар, който рикошира и влезе във вратата на Господинов за 1:0.

В 40-та минута Кишада отправи опасен удар, който беше избит в корнер от Господинов.

В 42-та минута Кайсара подаде към Михаил Александров, който с удар от границата на пеналта вкара за 2:0.

В 52-та минута Здравко Лазаров отправи удар, който беше спасен от Владо Стоянов.

В 70-та минута Аласан Н’Дайе отправи удар с глава, който беше уловен от Стоянов.

В 77-та минута след многоходова атака Марселиньо пусна към Роман Безяк, който отблизо направи 3:0.

Три минути преди края Иван Стоянов отправи удар, който беше спасен от Господинов. Като това беше и последното по-интересно в двубоя.

С тази победа Лудогорец се утвърди на върха с 43 точки вече на 6 от втория Литекс, който загуби от Левски.

Лудогорец – Локомотив Пловдив 3:0

Голмайстори: 1:0 Върджил Мисиджан 24 мин. 2:0 Михаил Александров 42 мин. 3:0 Роман Безяк 77 мин.

Жълт картон: Йордан Тодоров (Локомотив)

Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Йордан Минев, Александър Барт, Козмин Моци, Фабио Еспиньо, Христо Златински, Марселиньо, Михаил Александров (Дани Абало 80), Жуниньо Кишада (Роман Безяк 63), Върджил Мисиджан (Иван Стоянов 75)

Резерви: Иван Чворович Георги Терзиев, Шоко, Мичел Бургзорг, Дани Абало, Иван Стоянов, Роман Безяк

Локомотив Пловдив: Йордан Господинов, Йордан Тодоров, Валери Георгиев, Мартин Камбуров (Дани Кики 46), Александър Тунчев (Асен Георгиев), Аланс Н’Дайе, Стелиос Илиадис (Константинос Казнаферис 66), Аймен Белаид, Диего, Здравко Лазаров, Крис Гади

Резерви: Кирил Акалски, Тижани Белаид, Пламен Крачунов,  Константинос Казнаферис, Руслан Куанг, Асен Георгиев, Дани Кики