ГЛЕДАЙ: Унижение! Локомотив прегази Етър на „Ивайло“, „черно-белите“ само на точка зад лидера Лудогорец!

Локомотив Пловдив премина без никакви проблеми през Етър във Велико Търново, след като се наложи с 5:0 на стадион „Ивайло“ в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига.

„Смърфовете“ бяха пълни господари на терена като четирите гола бяха най-малкото с което можеше да спечелят. Головете за пловдивчани отбелязаха Ален Ожболт (4), Димитър Илиев (38,45) и Стивън Езе (71,88). След този мач Локомотив остава на 3-то място , но вече е с равен брой точки с втория Левски и само на една от лидера Лудогорец. Етър пък се смъкна до 10-та позиция в класирането с 11 точки.

Локо започна вихрено мача и откри резултата още в 4-та минута. Димитър Илиев пусна страхотен пас към Ален Ожболт и словенеца със хубав изстрел реализира за 1:0. В 38-та минута след страхотна триходова комбинация, Митко Илиев отбеляза за 2:0. В последната 45-та минута на първото полуреме, капитанът Илиев заби второто си попадение в мача от дузпа и резултата стана 3:0.

През второто полувреме нещата не се промениха и Локомотив вкара още два гола чрез Стивън Езе, като изпуснаха да вкарат поне още толкова.

ГОООЛ! Локо Пд открива още в 4-та минута, Ален Ожболт открива резултата!
Димитър Илиев намери получи топката на около 30 метра от вратата на домакините, след което намери Ален Ожболт, който излезе сам срещу Христо Иванов, а нападателят на гостите нямаше никакви проблеми да отбележи за 1:0.

В 11-та минута Локо можеше да вкара втори гол във вратата на домакините, но ударът на капитана Димитър Илиев попадна право в ръцете на Христо Иванов.

Отборът на Локомотив стои доста по-добре от този на “болярите” и за момента владее инициативата в двубоя.

В следващите минути битката се водеше предимно в центъра на терена, като до опасни положения пред вратите на двата отбора не се стигна.

Етър опитва да натисне своя съперник, но така и не успява да стигне до голово положение пред вратата на Мартин Луков.

В 36-та минута Ковачев проби добре по лявото крило, след което опита нещо между центриране и удар, но топката попадна право в ръцете на Луков.

ГОООЛ! Димитър Илиев удвоява преднината на Локо в 38-та минута!
Отлично разиграване на момчетата на Бруно Акрапович, след като тройна комбинация между Парвиз Умарбаев, Ален Ожболт и Димитър Илиев завърши с гол на последния, който с финес плъзна топката покрай плонжа на Христо Иванов.

ГОООЛ! Нокаут за Етър! Димитър Илиев бележи за 3:0 от дузпа в 45-та минута!
Димитър Илиев беше съборен от Здравко Илиев от състава на Етър и Петър Костадинов нямаше колебания да отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана именно потърпевшият нападател на Локомотив Пловдив и той не сгреши, за да направи резултата 3:0.

С този гол завърши и първата част.

В 48-та минута Ожболт можеше да вкара 4-ти гол за Локо Пд след хубав пас на Диниш Алмейда, но изстрелът му излезе в аут.

В 53-та минута Етър стигна до първия си точен удар чрез Христофор Хубчев, но Мартин Луков не срещна затруднения и улови.

В 62-та минута страхотен удар на Румен Руменов бе отразен от Луков.

ГОООЛ! 71-та минута Стивън Езе прави резултата 4:0 за Локомотив!
Стивън Езе се оказа най-съобразителен след колективна грешка в отбраната на Етър при изпълнението на корнер от страна на Парвиз Умарбаев, за да забие топката за четвърти път във вратата на “болярите”.

В 75-та минута Етър изпусна много добър шанс за почетен гол. След страхотен рейт на Румен Руменов той намери Ивайло Димитров на чиста позиция от около 12 метра разстояние, но изстрелът на нападателя беше спасен майсторски от Мартин Луков.

В 76-та минута Ален Ожболт направи фрапантен пропуск сам срещу вратаря на домакините Христо Иванов.

ГОООЛ! В 88-та минута Локо вкара 5-ти гол, след като отново Стивън Езе се разписа!

До края на мача нямаше повече голове и Локомотив записа страхотен успех с 5:0

Етър: Христо Иванов, Александър Дюгеров, Здравко Илиев, Ивайло Димитров, Иван Иванов, Красимир Станоев, Крис Гади, Румен Руменов, Светослав Ковачев, Яни Пехливанов, Христофор Хубчев

Резерви: Анатоли Господинов, Артьом Артюнин, Ерол Дост, Иван Иванов, Коьло Станев, Милчо Ангелов, Стелиян Добрев

Старши треньор: Росен Кирилов

Локо Пд: Мартин Луков, Стивън Езе, Диниш Алмейда, Дейвид Малембана, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт, Момчил Цветанов

Резерви: Илко Пиргов, Николай Николаев, Лукас Масоеро, Един Бахтич, Анте Аралица, Петър Витанов, Йосип Томашевич