Отборът на Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 с тима на Локомотив (Горна Оряховица) в контролна среща играна в Самоков. Голът за “смърфовете” отбеляза Дейвид Малембана (67), докато за съименниците им от Горна Оряховица се разписа Стефан Неделчев (78).

Това бе първа проверка за пловдивчани от подготвителния им лагер. Момчетата на Бруно Акрапович имаха предостатъчно положения за да спечелят двубоя, но многото пропуски пред вратата на символичните гости им попречи да го направят.

В 6-ата минута Димитър Илиев пробва шут от далечна дистанция, който беше твърде лек и удобен за стража на Локо (ГО).

В 8-ата минута при центриране от ъглов удар защитата на “смърфовете” увисна, а футболист на втородивизионния тим се извиси и стреля с глава. За радост на Луков топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

Карагарен имаше шанс за гол след центриране на Томашевич от левия фланг, но до попадение така и не се стигна.

В 21-ата минута пловдивчани имаха трета добра възможност за гол. Анте Аралица засече с глава центриране на Томашевич, но топката попадна право в ръцете на Христов.

В следващите минути натискът на носителя на Купата стана все по-сериозен, а няколко добри спасявания на Християн Христов направиха така, че резултатът да остане непроменен.

В 56-ата минута шут на Томашевич от въздуха мина покрай лявата греда.

В 62-ата минута Лукас Салинас стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Василев.

В 67-ата минута Локомотив (Пловдив) поведе в резултата, а точен за тима бе Дейвид Малембана. Защитникът опъна мрежата на тима от Горна Оряховица от няколко метра, след като се бе получило разбъркване в наказателното поле след центриране от корнер.

В 78-ата минута резултатът беше изравнен. Хубаво центриране от левия фланг намери Стефан Неделчев в наказателното поле, а нападателят с глава не остави никакви шансове на Илко Пиргов за намеса.

До края на двубоя “смърфовете” опитаха да решат нещата с второ попадение, но до такова не се стигна и двата отбора завърши наравно.

Снимка: Sportal.bg