Локомотив с първа победа в Турция, победи тима на треньор №1 на България за 2019 г.

Локомотив (Пловдив) записа първа победа при контролните си срещи в Турция.

Днес ”черно-белите” надиграха тима на Кайсар, воден от Стойчо Младенов с минималното 1:0.

Единственото попадение в двубоя бе отбелязано от каращия проби Салинас в 48-ата минута.

Пловдивчани на няколко пъти имаха шанс да покачат резултата, но така и не достигаха до попадението.

Първо Анте Аралица можеше да открие головата си сметка в предсезонната подготовка след удар с глава. Момчил Цветанов проби добре в 32-ата минута и стреля, но над вратата.

Парвиз Умарбаев затвърди добрата си игра от първите две контроли в Пловдив и бе близо до попадението, но вратарят на Кайсар спаси на два пъти.

В края на полувремето, Бирсент Карагарен стреля от малкото наказателно поле, а стражът Григоренко отново улови.

През втората част падна и единственото попадение, което бе дело на Салинас. Удар от над петнадесет метра влезе във вратата на тима на Стойчо Младенов и Локомотив октри.

Ади Тихарович, който също кара проби имаше шанс да открие головата си сметка, след като Бахтич центрира добре, а първия засече, но в аут.