Локомотив Пловдив взе “железничарското” дерби и се изкачи на 3-то място

Локомотив Пловдив победи като гост Локомотив София с 2:1 и се изкачи на 3-то място преди утрешната среща между Ботев и ЦСКА. Мартин Камбуров откри резултата, а Гаел Нлудулу изравни, победата за “смърфовете” донесе Аласан Н’Дайе.

Още във втората минута Локомотив Пловдив имаше шанс да открие, след като Галев сгреши и не успя да хване топката, Здравко Лазаров отправи удар, но не успя да открие резултата.

В 6-та минута вратарят на Локомотив София Валентин Галев се сблъска с гръцкия играч на Локомотив Пловдив Константинос Казнаферис. След сбълсъка на Галев беше оказана медицинска помощ и вратарят беше закаран в болница, а на негово място влезе Божидар Митрев. А близо 6 минути футбол не се игра, за да бъде оказана помощ на Галев.

В 13-та минута Искрен Писаров отправи доста неточен изстрел. 4 минути по-късно Мартин Камбуров уцели напречната греда, след като стреля от границата на  вратарското поле.

В 32-та минута Локомотив Пловдив успя да открие резултата, Мартин Камбуров засече с глава центриране от корнер на далчената греда и отблизо простреля Митрев за 0:1.

В 40-та минута Илиян Гаров направи хубав пробив, но стреля право в Господинов. Съдията Станислав Тодоров даде 6 минутно продължение на първата част, заради контузията на Валентин Галев.

В 61-та минута Локомотив София изравни резултата, играч на Локомотив Пловдив не успя да изчисти добре топката, която попадни при Гаел Нлудулу, който прати топката във долния ляв ъгъл на Господинов за 1:1.

Само 4 минути по-късно в 65-та минута “смърфовете” отново излязоха напред в резултата, Аласан Н’Дайе отправи удар от границата на наказателното поле и прати топката във вратата на Митрев за 1:2.

С тази победа Локомотив събра 37 точки и се изкачи на 3-то място преди утрешната среща между Ботев и ЦСКА.

Локомотив София – Локомотив Пловдив 1:2

Голмайстори: 0:1 Мартин Камбуров 32 мин. 1:1 Гаел Нлудулу 61 мин. 1:2 Аласан Н’Дайе 65 мин.

Жълти картони: Александър Дюлгеров, Гаел Нлундул, Даниел Гаджев (Локомотив София), Аласан Н’Дайе (Локомотив Пловдив)

Локомотив София: Валентин Галев (Божидар Митрев 12), Александър Дюлгеров, Илиян Гаров, Азрак Махамат, Елтон Дос Рейс, Маркиньос, Том, Даниел Гаджев (Басея 56), Искрен Писаров, Димитър Илиев (Сота 69)

Локомотив Пловдив: Йордан Господинов, Руслан Куанг (Костадин Марков 58), Константинос Казнаферис, Александър Тунчев, Диего Фераресо, Аймен Белаид, Тижани Белаид, Стелиос Илиадис, Аласан Н’Дайе, Здравко Лазаров (Дани Кики 74), Мартин Камбуров

Съдия: Станислав Тодоров