Локомотив (Пд) с хикс срещу лидера във Втора лига

Отборът на Локомотив (Пд) не успя да победи лидера във Втора лига – Царско село, и завърши наравно 1:1 в контрола, играна на “Лаута” и запълваща паузата от шампионата.

Резултатъ бе открит от Васил Калоянов от тима на гостите в 43-та минута на срещата. В 65-та минута Димитър Илиев изравни, след като се възползва от грешка в защитата на Царско село и вкара за 1:1.

В контролната среща взеха участие каращите проби Марин Ромац и Марко Нинич, както и юношите Октай Юсеин и Филип Колев.

В 4-та минута Марин Ромац се намеси след изстрел на играч на гостите. В 19-та минута удар на Вилим Посинкович бе спасен от Росен Андонов. Последва нов далечен изстрел на Парвиз Умарбаев, отразен от стража на “царете”. Последваха равностойни минути на терена, без опасности пред двете врати. В края на първата част Парвиз Умарбаев стреля от пряк свободен, а топката мина встрани от целта. В 43-та минута гостите поведоха за 0:1. Васил Калоянов засече подаване от ляво и изведе Царско село напред.

През втората част Локомотив започна с доста променен състав. В 50-та минута добра възможност се откри пред Бирсент Карагарен, но Кацарев се намеси. В 65-та минута Димитър Илиев се възползва от грешка в защитата на Царско село, преодоля вратаря и реализира за 1:1. Гостите отговориха с греда в 70-та минута. В 75-та минута хубава комбинация между Филип Колев и Абделхаким Буна можеше да завърши с гол, но топката премина на сантиметри от вратата.

Локомотив през първото полувреме: Марин Ромац, Милош Петрович, Димитър Везалов, Уирис Густаво, Мустафа Абдулахи, Дуйе Мърдеша, Парвиз Умарбаев, Елитон Жуниор, Марко Нинич, Вилим Посинкович, Октай Юсеин

Локомотив през второто полувреме: Мартин Луков, Милош Петрович, Асен Георгиев, Димитър Везалов (75′ Лукас Масоеро), Йосип Томашевич, Игор Банович, Янко Ангелов, Бирсент Карагарен (70′ Филип Колев), Абделхаким Буна, Димитър Илиев, Анте Аралица