Локомотив (Пд) агонизира! “Смърфовете” нямат лек за болестта…

Локомотив (Пд) записа 6-ти мач без успех в Първа лига…

“Смърфовете” нямаха аргументи за пореден мач в българския шампионат и отстъпиха с 0:2 на Черно море в среща от 19-ия кръг на шампионата, играна на стадион “Тича” във Варна.

Домакините бяха по-настоятелният и по-активният тим през всичките 90 минути, като решиха нещата в своя полза още през първата част. Ранна дузпа в 6-ата минута позволи на Георги Илиев да открие резултата за “моряците” с 4-ия си гол от началото на сезона.

3 минути преди края на първата част бившият играч на Локомотив (Пд) Дани Кики (игра на “Лаута” в два периода – 2006-2011 г. и 2013-2017 г.) оформи крайното 2:0.

В този двубой Бурно Акрапович бе решил да пусне от първата минута двете си нападателни остриета – Анте Аралица и Ален Ожболт, заедно на терена. Зад тях оперираха Карагарен, Илиев, Буна Ангелов. На мястото на наказаните Томашевич и Езе действаха правещият дебют като титуляр Лукас Масоеро (централен бранител) и Мустафа Абдуллахи (ляв бек).

След тази загуба Локомотив (Пд) остава 8-ми с 22 т., докато “моряците” са 5-ти с 30 т., преди изиграването на другите мачове от кръга. В последния си мач за 2018 г. “черно-белите” приемат Ботев (Враца) на “Лаута” на 15 декември (събота).

Последната седмица е много тежка за “смърфовете”, които завършиха наравно с последния Верея (2:2), а няколко дни по-късно загубиха Дербито на Пловдив от Ботев (Пд) (0:2) на “Лаута”.

Началото бе кошмарно за гостите. В 5-ата минута на срещата съдията даде дузпа на Черно море, след като Ожболт фаулира Жоржиньо в наказателното поле на домакините.

ГОООЛ Зад топката застана Георги Илиев, който не сгреши и с четвъртия си гол от началото на сезона даде аванс на своя тим в 6-ата минута – 1:0!

В 15-ата минута Локомотив (Пд) стига и до първия си удар. Комбинация между Аралица и Ожболт в предни позиции завърши с удар на втория по диагонал. Топката обаче премина вляво от вратата Китанов.

В 34-ата минута Жоржиньо пое малко пред наказателното поле и стреля, но право в ръцете на Луков. Три минути по-късно Димитър Илиев стреля от пряк свободен удар, но Георги Китанов бе на точното място и улови.

В 41-ата Дани Кики опита удар, топката стигна до Радослав Василев, който не успя да отиграе добре.

ГОООЛ Дани Кики вкара първия си гол за сезона срещу бившия си клуб в 42-ата минута – 2:0!

Кики получи от Василев в предни позиции. Защитата на “смърфовете” бе размината лесно, а пред нападателя се отвори пролука изстрел от границата на наказателното поле. Той насочи добре топката в долния ляв ъгъл на вратата на Луков и покачи резултата.

В началните минути на втората част “смърфовете” опитаха да отговорят на предизвикателството. В 49-ата минута Аралица опита да намери Ожболт, но топката стигна до Мустафа Абдуллахи, който стреля неточно.

120 секунди по-късно атака отляво на Черно море извади топката за Виктор Генев. Той стреля, но Луков изби. При втори шут стражът на гостите също се намеси уверено и изби в корнер.

В 61-ата минута Петър Витанов стреля от дистанция, фронтално срещу вратата на Луков, но топката прелетя високо в аут. В 75-ата минута Ндонгала стреля по диагонал в близка дистанция, но над вратата на съперника.

В 78-ата минута Локомотив (Пд) пропусна прекрасен шанс да намали резултата. Димитър Илиев остана свободен малко пред наказателното поле и стреля прецизно с десния крак. Лек рикошет в тялото на Виктор Генев прати топката в лявата греда зад Китанов.

В 80-та минута Мустафа също опита късмета си от дистанция, но топката мина встрани. Пет минути по-късно Ндонгала пак получи в наказателното поле, но бе блокиран от играч на гостите и не успя да отправи най-добрия възможен удар.

В добавеното време на срещата Илиев опита за последно да застарши вратата на съперника, но ударът му мина над Китанов в аут.

Състави на двата отбора:

Черно море: Георги Китанов, Илиас Хасани, Пламен Димов, Виктор Генев, Жан-Паскал Кононго, Аристоте Ндонгала, Васил Панайотов, Георги Русев, Петър Витанов, Дани Кики (Патрик Андраде 81′), Жоржиньо (Радослав Василев 41′)

Резерви: Иван Дюлгеров, Стефан Станчев, Патрик Андраде, Радослав Василев, Георги Божилов, Мaртин Костадинов, Мирослав Енчев

Старши треньор: Илиан Илиев

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Димитър Везалов, Асен Георгиев, Лукас Масоеро, Абделхаким Буна, Мустафа Абдулахи, Димитър Илиев, Янко Ангелов (Уирис Густаво Де Оливейра 69′), Бирсент Карагарен (Вилим Посинкович 67′), Ален Ожболт (Октай Юсеин 80′), Анте Аралица