Локомотив и Берое със зрелищно реми в контрола

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Берое (Стара Загора) завършиха при равен 3:3 в контролна среща играна днес на стадион Локомотив в парк Лаута.

Срещата бе изключително динамична като опасности пред двете врати не липсваха през цялата среща, а на трибуните отново обидно малко хора подкрепяха “смърфовете”.

Първият гол в срещата падна след като Яя Меледже отбеляза гол след грешка в защитата на домакините.

”Черно-белите” обаче създадоха бързо опасно положение. Ален Ожболт стреля красиво след удар в горната греда, а Бирсент Карагарен добута топката в мрежата, но голът бе отменен заради засада.

Стражът на “смърфовете” Илко Пиргов на няколко пъти трябваше да спасява опасни изстрели, като Мартин Камбуров на три пъти бе близо до гола.

Заключителните 15 минути на първото полувреме бяха изключително интересни. Берое скорострелно вкара две попадения в мрежата на Пиргов, а точни бяха Василев и Камбуров.

При резултат 3:0, Ожболт се възползва от пролука в защитата на гостите и намали на 3:1.

Второто полувреме Локомотив бе по-активният отбор на терена и отбеляза на два пъти. Анте Аралица счупи каръка и най-после отбеляза гол.

Минути след това, Момчил Цветанов комбинира страхотно с Митко Илиев и можеше да изравни, но ударът му бе спасен.

В последните секунди на двубоя, Локомотив скочи с всички сили за равенството. Митко Илиев отново бе в центъра на събитията след като качи топката на Буна, който стреля и изравни за крайното 3:3.