ГЛЕДАЙ: Локомотив записа шестата си поредна победа, след два гола за 120 секунди

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа шестата си поредна победа в контролите, надвивайки с 2:0 втородивизионния Добруджа. Двубоят се игра на стадиона в Несебър. Головете за “черно-белите” реализираха Диниш Алмейда (47) и Димитър Илиев (48). Така “смърфовете” продължават зимната си подготовка без грешка след пет успеха в предишните си пет контроли.

Още във втората минута Добруджа получи шанс да застраши вратата на пловдивчани, но изстрел на футболист в “жълто-зелено” не бе точен.

В 8-ата минута Умарбаев центрира от пряк свободен удар, а Лукас Масоеро стреля с глава, но над напречната греда.

В 13-ата минута нов удар към вратата на втородивизионния тим бе отразен от стража на “жълто-зелените”.

В 14-ата минута удар на Дейвид Малембана профуча покрай страничния стълб.

Натискът на “смърфовете” се засилваше, но до попадения така и не се стигна.

В 36-ата минута скоростна контроаатака на “черно-белите” завърши с подаване на Митко Илиев към Бирсент Карагарен. Изстрелът на крилото обаче не намери целта.

До края на първата част не се случи нищо интересно и двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

Още в началото на втората част обаче нещата си дойдоха на мястото. Първо в 47-ата минута Умарбаев центрира от фаул, а Алмейда с глава прониза вратата на Добруджа за 1:0.

Минута по-късно резултатът бе удвоен. Димитър Илиев с прецизен изстрел не остави шанс на стража на “жълто-зелените” за 2:0.

В 60-ата минута се откри шанс пред Кристиан Илич, но ударът му бе блокиран.

В 62-ата минута далечен удар на футболист на Добруджа излезе извън очертанията на вратата.

В 68-ата минута Димитър Илиев пробва късмета си от границата на наказателното поле, но стражът на “жълто-зелените” се справи.

В 83-ата минута се откриха два добри шанса пред Момчил Цветанов, но до нов гол не се стигна.

До края на срещата нямаше повече попадения и “смърфовете” записаха пореден успех в зимната си подготовка.

Локомотив – Добруджа 2:0
1:0 Диниш Алмейда (47)
2:0 Димитър Илиев (48)

Стартов състав на Локомотив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Кристиан Илич, Димитър Илиев

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно