Локомотив допусна първо поражение в контролите

Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 от слoвашкия Земплин във втората си контрола на турска земя. Това бе първо поражение в контролите за “черно-белите”. Христос Неоцитидис (10) изведе словаците напред, а Йосип Томашевич (17) изравни. Станислав Данку (69) донесе победата на словашкия тим.

В 8-ата минута гол на Земплин бе отменен заради засада. Добра атака бе завършена с глава от Сидибе Модибе, но попадението не бе зачетено, тъй като нападателят бе с метър зад гърба на защитата на “смърфовете”.

Две минути по-късно защитата на Локомотив отново се пропука и този път бе наказана. Центриране от ъглов удар доведе до разбъркване в наказателното поле, при което Христос Неоцитидис бе най-съобразителен и се разписа от няколко метра.

Словаците запазиха преднината си едва седем минути. Момчил Цветанов проби по левия фланг и центрира остро в наказателното поле, където Йосип Томашевич изпревари защитниците в бяло и се разписа с глава.

В 50-ата минута Локомотив пропусна две възможности за гол. Първо удар на Димитър Илиев бе париран от стража на Земплин, а след това шут на Анте Аралица се отби в напречната греда. Отново Аралица десет минути по-късно пробва късмета си, но ударът му бе слаб и неточен.

В 69-ата минута, при една от своите атаки към вратата на Локомотив, тимът на Земплин стигна до гол. Станислав Данку с две залъгващи движения се справи първо с Томашевич, след това и с каращия проби Акиншола Акинйеми, след което прати топката право в долния ляв ъгъл на Мартин Луков.

Локо Пд: 71. Мартин Луков, 16. Лукас Салинас, 5. Дейвид Малембана, 61. Диниш Алмейда, 50. Йосип Томашевич, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 10. Парвиз Умарбаев, 77. Анте Аралица, 14. Димитър Илиев, 12. Миховил Клапан

Земплин: 31. Ростислав Дехтиар, 26. Матус Войтко, 23. Ян Солер, 21. Хосе Панчила, 33. Мартин Кочерик, 13. Христос Неоцитидис, 88. К. Савидис, 12. Тимон Турик, 7. Христос Контрохристос, 9. Петер Кочерак, 19. Сидибе Модибе